فیلتر ممنوع!

شعله رئوفی حامی حیوانات به همراه ۲۰۰ گربه در آتش سوختند

آتش‌سوزی در یک پناهگاه حیوانات در اشتهارد، در غرب کرج که صبح دیروز رخ داد، باعث کشته شدن موسس این پناهگاه و ۲۰۰ قلاده گربه شد. شعله رئوفی، ۶۰ ساله که از ۱۰ سال پیش کار رسیدگی و درمان حیوانات آسیب‌دیده را آغاز کرده بود، بر اثر “استنشاق دود و خفگی” جان باخته است.

امیر شکیب - امیرشکیب - Amir Shakib

سایت خبرآنلاین نوشته که برخی اخبار از تهدیدشدن خانم رئوفی قبل از مرگ وی حکایت می‌کند.

شهرام مهاجر، وکیل خانواده رئوفی با تائید این اخبار می گوید: «خیلی ها خانم رئوفی را تهدید می کردند؛بعضی همسایه ها و کسانی که با امداد رسانی به حیوانات مخالف بودند. البته تهدیدها بیشتر در حد شکایت و بستن پناهگاه بود و نه آتش زدن آن.»
به گفته وی هرچند گزارش‌های اولیه آتش‌نشانی نشان می‌دهد که این حادثه به دلیل “اتصالی برق” رخ داده ولی آقای مهاجر تاکید کرده که پلیس آگاهی در حال پیگیری این موضوع است.

شعله رئوفی، حامی حیوانات از ۴ سال پیش “پناهگاه جانان” را با هزینه شخصی در ۲۴ کیلومتری شرق اشتهارد راه‌اندازی کرد.

این پناهگاه محل نگهداری گربه‌هایی است که به دلایل مختلف آسیب دیده و معلول بودند و به گفته شهرام مهاجر امیدی به زنده ماندن بسیاری از آنها نبود.
براساس گزارش‌ها آتش‌سوزی در خانه پیش ساخته‌ای رخ داده که شعله رئوفی در آن زندگی می‌کرد. در این پناهگاه حدود ۳۵۰ گربه و ۱۲ سگ آسیب‌دیده نگهداری می‌شدند.

به گفته شهرام مهاجر شدت آتش سوزی آنقدر زیاد بوده که حیوانات نتوانستند از درهای مخصوصی که در خانه برایشان تعبیه شده بود فرار کنند و شعله رئوفی هم در اتاق خودش بین آتش، محاصره شده و بر اثر خفگی جانش را از دست داد.

 نیما ایوبی، فعال حقوق حیوانات و محیط زیست درباره مشکلات فعالیت در ایران در این زمینه در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید: «بزرگترین مشکل حامیان محیط زیست و حیوانات، بی‌اعتنایی هموطنان نسبت به اینگونه فعالیت‌ها است.»

وی ادامه می‌دهد: «البته فقدان قوانین جدی و قابل اجرا و اینکه ایران تقریبا در هیچ‌کدام از پروتکل‌های جدی محیط زیستی و حمایت از حیوانات به ویژه حیوانات در حال انقراض نیست یا دست‌کم فعالیت نمی‌کند هم به این مشکل دامن می‌زند.»
به گفته وی مسئله بعدی، مشکلات مالی فعالان در این عرصه است که باید سرمایه‌گذار پیدا کرده یا از سرمایه شخصی خودشان استفاده کنند.

منبع

0 thoughts on “شعله رئوفی حامی حیوانات به همراه ۲۰۰ گربه در آتش سوختند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *