فیلتر ممنوع!

وکیل مدافع آتنا فرقدانی، هنرمند و فعال حقوق کودکان بازداشت شد

محمد مقیمی، یکی از وکلای حقوق بشری و وکیل آتنا فرقدانی، هنرمند و فعال حقوق بشر، زمانی که برای ملاقات با موکلش به زندان اوین مراجعه کرده بود، بازداشت و به زندان رجائی شهر منتقل شد.

امیر شکیب - Amir Shakib

به گزارش خبرگزاری هرانا، محمد مقیمی به اتهام دست دادن با موکلش، آتنا فرقدانی، بازداشت شده است. بر پایه همین گزارش در صورت جلسه برای وی اتهام “زنا” ذکر شده است.

محمد مقیمی در تماسی تلفنی از زندان رجائی شهر گفته است که برای او قرار کفالت صادر شده است.

آتنا فرقدانی، هنرمند و فعال حقوق بشر، بدلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز مدنی، به ١٢ سال و ٩ ماه حبس محکوم شده است.

این فعال حقوق بشری، چندی پیش، به هنگام مرخصی از زندان اقدام به انتشار یک ویدئو بر روی شبکه های اجتماعی نمود و در آن به افشاگری نسبت به وضعیت نامناسب بند زنان در زندان نمود.

شش سال حبس برای یک فعال حقوق زنان بدلیل راه اندازی شورای فعالان ملی-مذهبی

مینو مرتاضی لنگرودی، عضو شورای فعالان ملی-مذهبی و فعال حقوق زنان به شش سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و مدنی محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محکومیت مینو مرتاضی لنگرودی شامل “پنچ سال حبس به دلیل راه اندازی شورای فعالان ملی-مذهبی و یک سال دیگر برای تبلیغ علیه نظام به دلیل سیاه نمائی” عنوان شده است.

مینو مرتاضی لنگرودی و همسرش حبیب الله پیمان، دبیرکل جنبش مسلمانان مبارز، طی سالهای اخیر به شکل‌های مختلف و بطور پیاپی هدف تهدیدهای تلفنی، احضار و بازجوئی توسط نهادهای مختلف اطلاعاتی و امنیتی قرار داشتند.

حبیب الله پیمان پس از تحمل ١٣ ماه حبس در سلولهای انفرادی و گروهی در بازداشتگاههای سپاه، از سال ١۳٨٠ به قید وثیقه آزاد است.

منبع

0 thoughts on “وکیل مدافع آتنا فرقدانی، هنرمند و فعال حقوق کودکان بازداشت شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *