فیلتر ممنوع!

تحقیق در مورد احتمال جاسوسی از مذاکرات اتمی ایران، در اتریش و سوئیس آغاز شد

در پی نشر اخبار و گزارش‌هایی در مورد احتمال جاسوسی اسرائیل از مذاکرات اتمی ایران، دولت‌های اتریش و سوئیس که میزبان غالب گفتگوهای اتمی ایران طی دو سال اخیر بوده اند، تحقیقات قضایی را در این خصوص آغاز کرده اند و رایانه‌های برخی از هتل‌هایی را که در آنها گفتگوهای اتمی ایران با قدرت های جهانی به تناوب صورت گرفته، به منظور انجام تحقیقات توقیف نموده اند.

امیر شکیب - Amir Shakib

مقامات سوئیس و اتریش، به طور جداگانه تحقیقاتی را در مورد احتمال جاسوسی رایانه ای از مذاکرات اتمی ایران و قدرت‌های جهانی در این دو کشور آغاز کردند.

خبرگزاری فرانسه، در این باره نوشته است که دولت سوئیس در ٦ ماه مه گذاشته، پیرو گزارش رسمی سرویس های اطلاعاتی این کشور موافقت خود را با انجام این تحقیقات اعلام نمود. شبکۀ تلویزیون سوئیسی “آر.تی.اس” اعلام کرده است که سه هتل سوئیسی که محل مذاکرات ایران و قدرت های جهانی بوده توسط یک “ویروس” یا بدافزار جاسوسی رایانه‌ای، آلوده شده اند.

در این حال، سخنگوی وزارت کشور اتریش نیز اعلام کرد که تحقیقات مشابهی به ویژه در مورد یکی از هتل های مجلل این کشور آغاز شده که به تناوب محل مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی بوده است. غالب مذاکرات هسته ای ایران از سال ۲۰۱۳ در دو کشور اتریش و سوئیس انجام شده اند.

در واکنش به این اخبار، یکی از اعضای تیم مذاکره کنندۀ اتمی ایران که نخواسته نامش فاش شود به خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، گفته است که تیم مذاکره کنندۀ اتمی ایران همواره نسبت به خطر جاسوسی در مذاکرات اتمی حساس بوده و همواره نیز جانب احتیاط را رعایت کرده است.

“کاسپرسکی”، شرکت روسی تولید نرم افزارهای امنیت رایانه‌ای، با انتشار گزارشی تلویحاً اسرائیل را به جاسوسی رایانه‌ای از مذاکرات اتمی ایران به ویژه در اروپا متهم کرده، هر چند دولت اسرائیل این اتهام را بی اساس خوانده و تکذیب کرده است.

منبع

0 thoughts on “تحقیق در مورد احتمال جاسوسی از مذاکرات اتمی ایران، در اتریش و سوئیس آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *