فیلتر ممنوع!

آیا مرگ بن لادن یک دورغ است؟

بامداد دوم مه 2011 میلادی، ارتش آمریکا به مکان پنهانی بن لادن در شمال پاکستان حمله کرد. سرباز آمریکا از نزدیک به سر بن لادن شلیک کرد و او را کشت و سپس، جسد او به ناو هواپیمابر آمریکا تحویل داده شد و آن را به دریا پرت کردند.

این نسخه رسمی کاخ سفید درباره مرگ بن لادن برای جهان است.

ولی سیمور، هرش خبرنگار با سابقه آمریکا روز یکشنبه دهم مه با انتشار مقاله ای در انگلستان گفت: کاخ سفید درباره مرگ بن لادن دروغ گفته است. او نسخه کاخ سفید را یک دورغ بزرگ دانست.

هرش افزود: در چند سال گذشته، خود با مقامات اطلاعات پاکستان و آمریکا تماس گرفته و نسخه واقعی مرگ بن لادن را پیدا کرده است.

دروغ اول:

هیچ کس از حملات ناگهانی آمریکا اطلاعی ندارد.

هرش می گوید ارتش آمریکا اعلام کرد، آمریکا در جست و جوی بن لادن همواره یک جانبه کار می کند، اما این با حقیقت منطبق نیست. در حقیقت، اداره اطلاعات پاکستان در سال 2006 میلادی، محل پنهانی بن لادن را شناسایی کرده بود، اما به آمریکا اطلاع نداد.

دروغ دوم: با پیگیری پیامبر، بن لادن را پیدا کردند

درباره چگونگی پیدا شدن بن لادن، دولت آمریکا همواره گفته است یک پیامبر بن لادن را دنبال می کرد و از طریق او بن لادن شناسایی شد.

ولی هرش معتقد است آمریکا در حقیقت با پرداخت 25 میلیون دلار مکان پنهانی بن لادن را از پاکستان خرید.

دورغ سوم: تیراندازی و دفن در دریا

به گفته هرش، دفن جسد بن لادن در دریا اصلا صحت ندارد. وی در این مورد می گوید ارتش آمریکا در حمله به خانه بن لادن با هیچ مقاومتی روبرو نشد، زیرا اداره اطلاعات پاکستان از مدت ها پیش بن لادن را تحت کنترل گرفته بود.

امیر شکیب - Amir Shakib

حقیقت اتفاق:

سیمور هرش در مقاله خود می نویسد سال 2006، پاکستان اطلاعاتی درباره محل پنهانی بن لادن در ابوت آباد به دست آورده بود و ماه اوت 2010 کارمندی از اداره اطلاعات پاکستان به سفارت آمریکا در این کشور رفت و این اطلاعات را به آمریکا در مقابل 25 میلیون دلار فروخت. پس از آن آمریکا با پاکستان درباره دستگیری بن لادن وارد مشورت شد. در آغاز، پاکستان با اقدام آمریکا موافقت نمی کرد، چرا که درخواست آمریکا سکوت و حمایت پاکستان نسبت به اقدام آمریکا بود. مقامی از اداره اطلاعات پاکستان گفت: رییس اطلاعات پاکستان در جریان سفر به آمریکا از سوی کاخ سفید هشدار گرفته بود که اگر پاکستان موافقت نکند، آمریکا کمک های خود را به این کشور متوقف خواهد کرد و در نتیجه پاکستان مجبور بود به آمریکا در کشتار بن لادن کمک کند.

منبع

0 thoughts on “آیا مرگ بن لادن یک دورغ است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *