فیلتر ممنوع!

معاون شهردار تهران در کویت بازداشت شد

به نوشته رسانه‌های ایران، حجت‌الاسلام میثم امرودی، معاون فرهنگی محمدباقر قالیباف در کویت بازداشته شده است. او قبلا در کویت مأمور خدمت بود و سال ۱۳۸۷ به عنوان عنصر نامطلوب از این کشور اخراج شد.

Amir Shakib - امیر شکیب

به گزارش سایت تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام میثم امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، هنگام بازگشت از کویت به ایران، در فرودگاه این کشور بازداشت شده است.

فرزاد خلفی، معاون رسانه‌ای مرکز ارتباطات شهرداری تهران اما در مصاحبه با ایسنا سخنی از بازداشت امرودی نکرده و فقط گفته که کویت مانع بازگشت او به ایران شد است.

خلفی گفته است که امرودی نماینده ویژه شهردار تهران در “امور حمایت از مردم فلسطین”است. او افزوده است: « وی اخیرا به دعوت انجمن دوستی ایران و کویت به این کشور سفر کرده بود که متاسفانه پس از پایان این سفر و به دلایلی که هنوز برای ما روشن نیست، از خروج وی از این کشور جلوگیری شده است. »

خبرگزاری فارس در گزارش خود از امرودی به عنوان رئیس سابق مدارس ایرانی در کویت یاد کرده است.

به گزارش برخی از رسانه‌های ایرانی، حجت‌الاسلام میثم امرودی در دوره حضورش در کویت « به جهت مواضع ضدصهیونیستی و ضدآمریکایی‌اش و همچنین، فعالیت گسترده در حوزه شیعیان کویت، تحت عنوان عنصر نامطلوب معرفی شده و بافرصتی ۲۴ ساعته، در سال ۱۳۸۷ از این کشور اخراج شد».

امرودی یکبار نیز در سال ۱۳۹۲ به منظور حضور در اجلاس بین المللی سازمان بهداشت جهانی قصد عزیمت به امارات را داشت که از ورود وی به این کشور جلوگیری شده بود.

منبع

0 thoughts on “معاون شهردار تهران در کویت بازداشت شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *