فیلتر ممنوع!

برگزاری کنسرت در استان خراسان ممنوع شد!

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چناران، دوهفته پس از لغو کنسرت «علیرضا قربانی» و بازتاب‌های فراوان این اتفاق در رسانه‌های داخلی و خارجی در نخستین گفت‌وگوی رسمی خود درباره این موضوع مصاحبه ای انجام داده و تاکید کرده که برگزاری کنسرت طبق دستوراتی که ما گرفته ایم فعلا به طور کل در استان خراسان منتفی است.

امیر شکیب-Amir Shakib

به گزارش موسیقی ما، شامگاه ۹ اسفند «علیرضا قربانی» برای اولین بار قرار بود در استان خراسان رضوی و در سالن دانشگاه آزاد شهرستان«گل‌بهار» – از توابع شهر مشهد- روی صحنه برود. اما ساعاتی پیش از اجرای این برنامه با نامه رسمی دادستانی شهرستان چناران از برگزاری این برنامه ممانعت به عمل آمد.

«مجید اشراق» دادستان عمومی «چناران» دراین باره گفت: «بحث‌هایی که تاکنون رسانه‌ها درباره این موضوع داشته‌اند بیشتر حالت غیرحقوقی داشته و عمدتا به قصد شانتاژ رسانه‌های ضد انقلاب صورت گرفته است. به‌خاطر همین چندان از نظر من اهمیت پاسخ‌گویی ندارد.

بی‌بی‌سی» و «دویچه وله» با بازتاب این اتفاقات تنها در پی مقاصد غیرفرهنگی خود هستند و از سوی دیگر نیز برخی رسانه‌ها با شیطنت‌هایی سعی کردند موضوع را به سمتی پیش ببرند که این اتفاق را اتفاقی غیرقانونی جلوه بدهند. مگر «بی‌بی‌سی» متولی فرهنگی اتفاقات داخل کشور است که تا این حد سعی در غیرقانونی جلوه دادن ایین تصمیم دارند؟ در حالی که این موضوع با نامه‌هایی رسمی صورت گرفته است!»

«اشراق» همچنین درپاسخ به سوالی مبنی براین‌که این کنسرت دارای مجوزهای رسمی وزارت ارشاد بوده توضیح داد: «ما در نامه‌ای که در اختیار ارشاد مشهد قرار دادیم و ظاهرا به صورت همگانی هم منتشر شده، توضیح داده‌ایم که موضوع برگزاری این قبیل برنامه‌ها فعلا دراین استان به طور کل منتفی است و ما دستوراتی را دریافت کرده‌ایم که براساس آن‌ها تصمیم گرفته‌ایم. حالا اگر قرار باشد این موضوع دستخوش تغییرات جدید شود، باید منتظر دستورات جدیدی باشیم که به صورت قانونی به ما می‌رسد.»

او هم‌چنین درانتهای صحبت‌های خود نیز گفت: «متاسفانه موضوع به سمت بازی‌های سیاسی سوق داده شده و به خاطر همین با توجه به برداشت‌های مختلف و خلاف واقع، از سوی دادستانی کل استان به دلیل احتمال هرگونه تفسیر به رای از حرف‌ها ما، اجازه اظهارنظر بیشتر در این رابطه را نداریم.»

منبع

0 thoughts on “برگزاری کنسرت در استان خراسان ممنوع شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.