فیلتر ممنوع!

سخنگوی داعش: برای شفای ابوبکر بغدادی دعا کنید

ابو محمد عدنانی سخنگوی رسمی داعش متنی را توئیت کرده که ظاهرا، از زخمی شدن ابوبکربغدادی رهبر گروه موسوم به«دولت اسلامی»(داعش) حکایت دارد.


Aboubakr-Albaghdadi-saham-news1

به گزارش بی بی سی، این عضو داعش، که نام اصلیش«طه صبحی فلاحه» است، درمتن توئیت خود آورده:«آیا می پندارید که با شهادت خلیفه، خلافت به پایان می رسد؟ به امت اطمینان می دهیم که شکرخدا حال امیراین خلافت، ابوبکربغدادی خوب است. برای شفای عاجل او دعا کنید.»

انتشار این توئیت، درشرایطی صورت گرفته که ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، دیروز خبر داده بود که روزجمعه ۷ نوامبر(۱۶ آبان)، جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش کاروانی از۱۰ خودروی رهبران داعش را درشمال عراق بمباران کرده‌اند. آمریکایی‌ها درعین حال اعلام کرده بودند که نمی‌تواند تایید کنند آیا رهبر داعش هم در محل حمله حضور داشته است یا نه.

پیش از اطلاعیه آمریکا، شبکه خبری العربیه درباره حمله‌ای دیگر به رهبران«دولت اسلامی» درحوالی شهر قائم درنزدیکی مرزشرقی عراق گزارش داده بود و اینکه خبرهایی از صدمه‌دیدن ابوبکر بغدادی در محل بمباران رسیده است.
مطابق اطلاعیه دیروز ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، محل بمباران رهبران داعش درنزدیکی موصل درشمال عراق بوده که حدود۲۷۰ کیلومتر با محلی که قبلا اعلام شده بود ابوبکربغدادی درآن‌جا صدمه دیده فاصله داشته است.

به دنبال انتشار خبرالعربیه درمورد زخمی شدن ابوبکربغدادی، خبرگزاری رویترز از قول دوشاهد درمحل حادثه گزارش داد که دراین بمباران، خانه‌ای هدف قرار گرفته که رهبران ارشد داعش درآن جلسه داشته اند.

ه گزارش رویترز از قول شاهدان محلی، نیروهای داعش یک بیمارستان را برای مداوای رهبران زخمی‌شده تخلیه کرده و با بلندگو در کوچه و خیابان از مردم خواسته‌ بودند که برای نجات جان زخمی‌ها خون اهدا کنند.
به گزارش همین خبرگزاری، اهالی منطقه گفته بودند که شایعاتی را درباره “کشته‌شدن” رهبر گروه دولت اسلامی و معاونش شنیده‌اند.
ابوبکر بغدادی که خود را خلیفه “دولت اسلامی” می‌خواند، حدود چهار ماه پیش در انظار عمومی حاضر شد و فیلمی از او در حال سخنرانی در مسجدی تاریخی در موصل انتشار یافت.

0 thoughts on “سخنگوی داعش: برای شفای ابوبکر بغدادی دعا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *