فیلتر ممنوع!

اوباما: نمی‌خواهم درخصوص ارسال نامه به ایران سخن بگویم

رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگو با برنامه«در پیشگاه ملت» شبکه سی‌بی‎‌اس گفت: «من صریحا چه علنی و چه خصوصی گفته‌ام که ما به هیچ وجه هیچ ارتباطی بین مذاکرات هسته‌ای با موضوع داعش برقرار نمی‌کنیم.»

0,,18044026_303,00

به گزارش ازفارس، باراک اوباما می‌گوید: «داعش نه تنها تهدید عراق بلکه تهدید منطقه در بلندمدت است. مرحله اول مبارزه ما، ایجاد دولت فراگیر و معتبر بود و اکنون ما این موضوع را داریم».

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: با افزودن ۱۵۰۰ نیرو(آمریکایی) ما مرحله تازه در جنگ با داعش را شروع کردیم البته این جنگ زمان می‌برد.

اوباما با اشاره به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا و پیروزی جمهوری‌خواهان گفت: «ما سه شنبه پیش شکست خوردیم. هروقت به عنوان رئیس یک حزب مسئولیت دارید و آن حزب خوب کار نکرده، باید مسئولیت آن را بپذیرید و من مسئولیت آن را می‌پذیرم».

رئیس‌جمهورآمریکا درپاسخ به سوالی درباره ارسال نامه به ایران گفت: من نمی‌خواهم درباره برقراری تعامل بین رهبران جهانی صحبت کنم.»

اوباما افزود: «اولویت اصلی و اول ما در رابطه با ایران این است که اطمینان یابیم آنها به سلاح اتمی دست نمی‌یابند. اولویت اصلی و اول ما در رابطه با ایران این است که اطمینان یابیم آنها به سلاح اتمی دست نمی‌یابند. شکاف‌ها و اختلافات عمیق همچنان در مذاکرات هسته‌ای با ایران باقی است.»

رئیس‌جمهورآمریکا درموضوع داعش و مواضع واشنگتن درقبال تهران هم تاکید کرد: «من صریحا چه علنی و چه خصوصی گفته‌ام که ما به هیچ وجه هیچ ارتباطی بین مذاکرات هسته‌ای با موضوع داعش برقرار نمی‌کنیم.»

اوباما درپاسخ به این سوال که «آیا هنوز سیاست ما این است که خواهان برکناری بشاراسد رئیس‌جمهور سوریه هستیم؟» گفت: «این موضوع هم‌چنان سیاست ما است.»

او با اشاره به انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا هم گفت: «دوستان جدیدی به اینجا(کاخ سفید) خواهند آمد و«تغییر» صورت خواهد گرفت اما آمریکا همیشه درجبهه مقدم تغییراست. حتی پس از گذشت ۲۰۰ سال هم ما کشوری جوان هستیم».

اوباما گفت: «حملات هوایی درتضعیف توانمندی‌های داعش و کاهش پیشروی آنها بسیار تاثیرگذار بوده است. اکنون ما به نیروهای پیاده نظام که نیروهای عراقی هستند، نیاز است. آنچه تغییر نکرده انست که نظامیان آمریکایی در پیکار و نبرد(زمینی) مداخله نخواهند کرد».

وی با اشاره به شکست درانتخابات اخیر افزود: «پیامی که من از این انتخابات گرفتم این بود که مردم می‌خواهند شاهد این باشند که این شهر(واشنگتن) درحال کاراست چرا که مردم حس می‌کنند این شهر کار نمی‌کند؛ آنها می‌بینند که واشنگتن درمسائل مختلف به هم پیچیده و متوقف شده و آنها از این موضوع رنجیده‌اند».

0 thoughts on “اوباما: نمی‌خواهم درخصوص ارسال نامه به ایران سخن بگویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *