فیلتر ممنوع!

محسن امیراصلانی به اتهام جرایم عقیدتی اعدام شد

محسن امیر اصلانی فقط بخاطر داشتن اعتقادات متفاوت با حکومت اعدام شد. اون بی شک فرزند مادر و عزیز خانواده ای بود است. ضربه وارد برای از دست دادن این عزیز در خانواده ایشان غیر قابل جبران خواهد بود.

IMG_07581

متن خبر در خبرگزاری بی سی سی :

محسن امیراصلانی زنجانی، که به اتهام جرایم عقیدتی زندانی بود، صبح امروز در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

اعدام آقای امیراصلانی، در سحرگاه روز چهارشنبه دوم مهرماه (۲۴ سپتامبر) به اتهام “فساد فی الارض” و “بدعت در دین” صورت گرفته است. وی همچنین به “توهین به حضرت یونس” متهم شده بود.

یکی از دوستان آقای امیراصلانی در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت که مقام های زندان، دیروز صبح با خانواده او تماس گرفته و ضمن خبر دادن از حکم اعدام این زندانی، از آنها خواسته اند که برای آخرین ملاقات به زندان بروند.

حکم اعدام، سحرگاه روز چهارشنبه دوم مهرماه (۲۴ سپتامبر) به اجرا درآمده و پیکر محسن امیراصلانی، در آرامگاه “بهشت سکینه” کرج تحویل خانواده وی شده است.

وی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ دستگیر و در ابتدا، ۹ ماه در بند انفرادی ۲۰۹ اوین زندانی شد. این بند، تحت نظارت وزارت اطلاعات قرار دارد.

شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور ، پیشتر دو بار حکم اعدام محسن امیراصلانی زنجانی را نقض کرده بود و اجرای این حکم، نهایتا با پی گیری شخص رئیس قوه قضاییه (از طریق اعمال ماده ۱۸) صورت گرفت.

دوست آقای امیراصلانی، به بی بی سی فارسی گفت که وی بنیانگذار شیوه ای معنوی به نام “طریقت جوهری” بوده و علاوه بر برگزاری جلساتی در مورد رویاشناسی و تفسیر قرآن، به شرکت کنندگان در این جلسات مشاوره شخصی می داده است.

به نظر می رسد که محتوای بعضی از این تفسیرها، از نظر قوه قضاییه “بدعت در دین” تلقی شده است.

ظاهرا وی در یکی از این جلسات، صحت “زنده ماندن حضرت یونس در دل نهنگ” را زیر سوال برده و چنین اظهاراتی، از سوی دادگاه “توهین” به این پیامبر تلقی شده است.

در پی اعلام خبر اعدام، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران گفت که محسن امیراصلانی به خاطر “ارتکاب زنای به عنف” اعدام شده است.

نزدیکان آقای اسماعیلی این اتهام را رد کرده اند.

منبع

0 thoughts on “محسن امیراصلانی به اتهام جرایم عقیدتی اعدام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *