فیلتر ممنوع!

واکنش وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی به گزارش نقض حقوق بشر دولت آمریکا

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در واکنش به گزارش سالانه ٢٠١۴ حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا، نسبت به تعهد جمهوری اسلامی بر رعایت حقوق شهروندان بعنوان یک وظیفه انسانی، ملی و اسلامی، تأکید کرد.

امیر شکیب - امیرشکیب - Amir Shakib

دولت آمریکا، روز پنج شنبه ٢۵ ژوئن، گزارش سالانه خود از وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان را منتشر نمود.در این گزارش، در بخش مربوط به ایران، به موارد متعددی از نقض حقوق بشر از سوی حکومت جمهوری اسلامی اشاره شده است. موضوع «تقلب و دستکاری فاحش در روند انتخابات» در صدر موارد نقض حقوق شهروندان ایرانی عنوان شده است.

عدم امکان برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز، محدودیت‌های آزادی‌های فردی و آزادی بیان، اعمال شیوه‌های غیرقانونی به هنگام بازداشت، شکنجه یا قتل معترضان، از جمله دیگر موارد نقض حقوق بشر در ایران از سوی دولت آمریکا عنوان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ضمن تکراری خواندن ادعاهای مطرح شده، گفت: این گزارش در حالي منتشر شده كه رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجرای تعهدات انتخاباتی خود، منشور حقوق شهروندی را برای حراست از حقوق مردم ایران در معرض نظر و گفتگوی ملی قرار داده است.

مرضیه افخم با اشاره به گفتگوهای هسته ای میان مسئولان ایرانی و آمریکائی گفت: گفتگوهای جاری به منزله تأیید موارد نقض حقوق بشر و حقوق سیاه‌پوستان در آمریکا نیست و بهتر است آمریکا به جای دخالت در امور داخلی دیگر کشورها به بهانه حقوق بشر، به مسئولیت‌های داخلی خود بپردازد.

این درحالیست که ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپائی که بر سر پرونده هسته ای ایران در حال مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستند، بارها بدلیل موارد نقض متعدد حقوق بشر از سوی حکومت جمهوری اسلامی مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

منبع

0 thoughts on “واکنش وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی به گزارش نقض حقوق بشر دولت آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *