فیلتر ممنوع!

قانونگذران آمریکایی توافق هسته‌ای را منوط به آزادی سه زندانی کردند

مجلس نمایندگان آمریکا  روز دوشنبه شانزدهم ژوئن، ۲۵ خرداد، به اتفاق آرا طی تصویب قطعنامه‌ای خواستار آزادی سه زندانی آمریکایی، که در ایران زندانی هستند، شد. این مجلس همچنین در ادامه این قطعنامه خواست تا ایران با ارایه اطلاعات در خصوص یک شهروند مفقود شده‌ آمریکایی با این کشور همکاری کند.

امیر شکیب - Amir Shakib

 با تصویب این قطعنامه، قانون‌ گذاران در تلاشند تا با در فشار گذاردن ایران در آستانه پایان ضرب الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی، هرگونه توافقی را منوط به آزادی سه زندانی آمریکایی، ایرانی یعنی جیسون رضاییان، خبرنگار واشنگتن پست، کشیش سعید عابدینی و تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا، امیر حکمتی کنند.

همچنین این قطعنامه اشاره به نفر چهارم یعنی رابرت لویسون مامور سابق اف‌بی‌آی دارد که در سال ۲۰۰۷ در حالیکه در یک ماموریت برای سیا بوده است، در ایران مفقود شد. لازم به ذکر است، مقامات آمریکایی هنوز تایید نکرده اند که وی در ماموریتی برای سیا بوده است.

جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست نیز بیش از ۳۰۰ روز است به اتهام جاسوسی در ایران دستگیر شده و به تازگی دادگاهی در این کشور در حال بررسی اتهامات وارده به وی است.

کشیش سعید عابدینی نیز در سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی در حین برگزاری یک جلسه آموزش کتاب مقدس در ایران دستگیر شد.

فرد دیگری که مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آزادی وی است، امیر حکمتی تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا است که در سال ۲۰۱۱ در پی سفرش به ایران به جرم جاسوسی در ابتدا به مرگ محکوم و سپس در مرحله تجدید نظر حکمش به ۱۰ سال زندان کاهش یافت.

منبع

0 thoughts on “قانونگذران آمریکایی توافق هسته‌ای را منوط به آزادی سه زندانی کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.