فیلتر ممنوع!

مجلس فرانسه خواستار تحقیق دربارۀ خرید نفت از داعش توسط شرکت‌های فرانسوی شد

“انجمن دفاع از مسیحیان باختر، که به تازگی در فرانسه تأسیس شده خبر داده است که ۱۳۴ نمایندۀ مجلس ملی فرانسه که عمدتاً از اعضای حزب لیبرال “جمهوری خواهان” این کشور هستند با پیشنهاد متن قطعنامه‌ای خواستار تشکیل یک کمیسیون تحقیق در مورد خرید احتمالی نفت از گروه داعش توسط برخی شرکت های فرانسوی شده اند؛ رییس پیشین مجلس ملی فرانسه و نخست وزیر سابق این کشور “فرانسوا فییون”، از جمله امضاکنندگان این متن است .

امیر شکیب - Amir Shakib

در پایان ماه مه گذشته انجمن تازه تأسیس “شهدای جدید” که از مسیحیان منطقۀ خاورمیانه پشتیبانی می کند از نمایندگان مجلس ملی فرانسه خواست که با تشکیل یک کمیسیون تحقیق، اطمینان حاصل کند که آیا شرکت های فرانسوی از گروه “دولت اسلامی” در عراق و سوریه نفت خریداری می کنند یا نه؟

همین انجمن افزوده است که بر اساس برآوردهای متفاوت، روزانه بین یک میلیون و ٢٠٠ تا ٣ میلیون دلار، از محل فروش نفت عاید گروه اسلامگرای “دولت اسلامی” می شود.

انجمن “شهدای جدید” با استناد به سخنان سفیر اتحادیۀ اروپا در عراق در مقابل اعضای کمیسیون خارجۀ پارلمان اروپا، گفته است که از جمله خریداران نفت از گروه “داعش” کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا هستند.

انجمن “شهدای جدید” خطاب به نمایندگان مجلس ملی فرانسه گفته است که مردم این کشور حق دارند که بدانند آیا شرکت های فرانسوی با خریداری نفت از داعش، در پشتیبانی مالی از این گروه شرکت می کنند یا نه؟

منبع

0 thoughts on “مجلس فرانسه خواستار تحقیق دربارۀ خرید نفت از داعش توسط شرکت‌های فرانسوی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *