فیلتر ممنوع!

معلمان به جای خداشناسی، از فیزیک و ریاضی حرف بزنند

حسن روحانی در سی و یکمین آیین بزرگداشت معلم گفت: «من حق اعتراض معلمان را به رسمیت می‌شناسم، ما مشکلات آنان را می‌دانیم و آنان نیز مشکلات ما را می دانند». حسن روحانی بار دیگر با اشاره به قوای انتظامی گفت که اجتهاد، وظیفۀ آنان نیست.

Amir Shakib - امیر شکیب

 امروز دوشنبه ۱۴اردیبهشت/ ۴ مه، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت بزرگداشت مقام معلم گفت: «ما باید هر چیز را سر جای خود ببینیم. تعلیم و ترویج دین، بیان دین و ترویج اسلام به عهده همه معلمان در آموزش و پرورش و دانشگاه است، حوزه‌ها هم که جای خود دارد، رسالت‌شان فهم و تبیین بهتر دین است اما نمی‌شود به هر کسی گفت تو مجتهدی و اجتهاد کن. در آن صورت سنگ روی سنگ بند نمی شود».

 روحانی افزود: «نمی توان به قوه قهریۀ نظام که دستبند و کلت دارد گفت تو هم اجتهاد کن. هر کس وظیفه خود را باید انجام دهد، تقویت نظام و اسلام به این است که هر کسی کار خود را انجام دهد».
روحانی در مورد آموزش و وظیفۀ معلمان اضافه کرد: «لازم نیست در یک کلاس درس دربارۀ خداشناسی وقت بگذاریم، همان معلم فیزیک، ریاضی، شیمی و سایر دروس با یک کلمۀ به جا می تواند اثری بیش از یک ساعت حرف زدن بگذارد».

حسن روحانی ده روز قبل نیز گفته بود: «وظیفه پلیس اجرای قانون است و اگر غیر از این باشد، بیخود در مخمصۀ فکری قرار گرفته و مردم را گرفتار کرده‌ایم». این اظهارات با واکنش غیرمستقیم خامنه‌ای مواجه شده، که گفته بود «همۀ کارها را می‌شود برای خدا انجام داد».

منبع

0 thoughts on “معلمان به جای خداشناسی، از فیزیک و ریاضی حرف بزنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *