فیلتر ممنوع!

بهمن احمدی امویی: شهادت می‌دهم روحانی و ظریف دروغ می‌گویند

بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار ایرانی که زندان جمهوری اسلامی را گذرانده، درباره ادعاهای دولت ایران درباره زندانیان سیاسی اعلام کرد: «شهادت می‌دهم همچنان که پیش‌ازاین احمدی‌نژاد و دیگر مقامات قضایی و سیاسی کشور دراین‌باره دروغ گفته‌اند، دولت روحانی و وزیر خارجه‌اش نیز در این مورد دروغ می‌گویند.»

امیر شکیب - Amir Shakib

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در گفت‌وگو با “چارلی رز” مجری تلویزیون “پی‌بی‌اس” آمریکا، گفت: «کسانی که دست به جرم می‌زنند،‌ کسانی که قوانین کشور را زیرپا می‌گذارند، نمی‌توانند پشت عنوان‌هایی مانند روزنامه‌نگار یا فعال سیاسی پنهان شوند.»

در واکنش به این اظهارات، احمدی امویی یادداشتی را با عنوان «آقای ظریف! من یک روزنامه نگار زندانی بودم»، نوشته و در سایت اینترنتی خود منتشر کرده است.

متن کامل این یادداشت به این شرح است:

«آقای ظریف! من بهمن احمدی امویی به خاطر مطالب، گفتگوها و مقالاتی که در روزنامه‌های قانونی کشور داشتم در سال 88، به 7 سال و 4 ماه زندان و 32 ضربه شلاق محکوم شدم که در دادگاه تجدیدنظر به 5 سال و 4 ماه کاهش یافت و همه این مدت را در زندان اوین و رجایی شهر گذراندم. در طول مراحل بازجویی و به استناد حکم دادگاه و نظر بازجوی وزارت اطلاعات که خود را کارشناس معرفی می‌کرد، درباره مطالب منتشره در روزنامه‌ها مورد پرسش قرار گرفتم. حتی بازجوی وزارت اطلاعات نوشته‌ها و گفتگوهایی را که در سال‌های 81 و 82 داشتم در پوشه‌ای با خود آورده بود و با اشاره به آن‌ها می‌گفت: پرونده خیلی قطوری داری. چطور می‌خواهی این‌ها را پاسخ بدهی؟

به‌عنوان یکی از زندانیانی که به خاطر عقیده و مطالبی که در روزنامه‌های مختلف و قانونی کشور نوشته‌ام، مورد بازجویی، شکنجه روحی و جسمی قرار گرفتم و چند سالی را هم در زندان گذرانده‌ام، شهادت می‌دهم همچنان که پیش‌ازاین احمدی‌نژاد و دیگر مقامات قضایی و سیاسی کشور دراین‌باره دروغ گفته‌اند، دولت روحانی و وزیر خارجه‌اش نیز در این مورد دروغ می‌گویند.

برای راستی‌آزمایی نیز به آقای ظریف، وزیر خارجه پیشنهاد می‌کنم با توجه به امکان دسترسی و کمکی که می‌توانند از مقامات قضایی بگیرند، تمام صفحات و برگه‌های پرونده من و حکم صادره در شعبه 28 دادگاه انقلاب را که توسط قاضی پیر عباس صادرشده منتشر کنند. در این صورت مشخص می‌شود که چه کسی دروغ می‌گوید و دیگر مقامات جمهوری اسلامی برای پیدا کردن کلمه و جمله‌ای مناسب در چنین مواردی دچار زحمت نخواهند شد؛ در این صورت مشخص خواهد شد که چه کسانی و پشت چه عنوان‌هایی خود را پنهان می کنند.

البته من تنها یکی از زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم که آقای محمدجواد ظریف، وزیر خارجه و پیش‌ازاین شخص روحانی در مورد آن‌ها به‌دروغ قضاوت کرده است. کافی است برای برطرف شدن مشکل خودتان تنها از قوه قضائیه بخواهید اسناد پرونده‌سازی‌هایی را که با کمک نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ساخته‌شده و همچنین متن احکام صادره را منتشر کنند؛ در آن صورت خواهید دید که حتی در تلاشی که برای پرونده‌سازی صورت گرفته، چقدر و به چه میزان به گفته‌ها، نوشته‌ها و عقاید این افراد برای محکوم کردنشان استناد شده است.

بعید نمی دانم همچنان که دولت پاک‌دست احمدی نژاد بزرگترین دزدی های تاریخ جهان را به نام خود ثبت کرد ، این دولت راستگویان نیز دروغ های بزرگ و زیادی تحویل مردم بدهد.»

منبع

0 thoughts on “بهمن احمدی امویی: شهادت می‌دهم روحانی و ظریف دروغ می‌گویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *