فیلتر ممنوع!

ظهور یک راننده حرفه ای دیگر از خانواده “شوماخر”

«مایک شوماخر» پسر میشائیل شوماخر قهرمان سابق و اسطوره‌ دنیای فرمول یک بالاخره تصمیم گرفت به صورت حرفه‌ای کارش را در رقابت‌های اتومبیلرانی شروع کند.

امیر شکیب-Amir Shakib

مايك كه پيش از اين به عنوان راننده حرفه‌اي در رقابت‌هاي كارتينگ مشغول به كار بود، از چند وقت ديگر به طور رسمي كارش را در رقابت‌هاي فرمول ۴ آغاز مي‌كند و براي يك تيم هلندي به روي پيست مي‌رود. در واقع اين خبري است كه تيم اتومبيلراني «فان آمستروف» آن را روي خروجي سايتش گذاشته است.

فريتش فان آمستروف رئيس اين تيم هم در اظهار ‌نظري اين خبر را تأييد كرد و گفت: «ما قابليت‌هاي مايك را در دورهاي تمريني تست كرده‌ايم و او با موفقيت همه تست‌ها را گذرانده است‌؛ موردي كه واقعاً ما را پيش از شروع فصل خوشحال كرده است.»

مايك ۱۵ ساله چندان با دنياي سرعت غريبه نيست‌؛ او در رشته كارتينگ عنوان قهرماني اروپا و نايب ‌قهرماني دنيا را در كارنامه دارد و اولين مرحله از ۸ مرحله رقابتش در دنياي فرمول ۴ را هم بايد روز ۲۵ آوريل (۵ ارديبهشت) در پيست شمال آلمان برگزار كند. البته او روز بيستم ژوئن (۳۰ خرداد) هم رقابت در پيست بلژيكي اسپا – فرانكوشان را تجربه مي‌كند‌؛ همان پيستي كه پدرش براي اولين بار در سال ۹۱ كارش در فرمول يك را از آنجا شروع كرد.

به گفته مدير برنامه‌هاي ميشائیل شوماخر (‌فردي كه كارهاي مديريت خانواده شوماخر را اداره مي‌كند)، مايك از اين تاريخ به بعد رقابت در كارتينگ را رها مي‌كند تا تمركزش را متوجه رقابت‌هاي فرمول ۴ كند. رقابت‌هاي فرمول ۴ به تازگي و از سال ۲۰۱۴ راه‌اندازي شده است تا به راننده‌هاي جوان فرصت تجربه‌اندوزي براي رقابت در سطوح بالاتر دنياي اتومبيلراني را بدهد.

منبع

0 thoughts on “ظهور یک راننده حرفه ای دیگر از خانواده “شوماخر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *