فیلتر ممنوع!

ده ازدوارج طی دو سال و درآمد میلیاردی

دختر جوان در کمتر از دو سال توانست ۱۰ بار لباس عروسی بپوشد تا مهریه‌های میلیونی را به جیب بزند. این دختر ۲۰ ساله درهمان دوران عقد با تحت فشار قراردادن دامادها و خانواده‌های‌شان طلاق توافقی گرفته و هربار ۱۰۰ تا ۱۱۰ سکه طلا در قالب مهریه به دست می‌آورد و با سوءاستفاده از قانون آثار ازدواج را در شناسنامه‌اش پاک می‌کرد.

امیر شکیب-Amir Shakib

به گزارش گروه شوک روزنامه ایران، چندی پیش، مسئولان اداره حقوقی ثبت احوال تهران که خود را برابر سناریوی عجیبی می‌دیدند دریکی از دادسراهای پایتخت به طرح شکایتی عجیب پرداختند که درآن اقدام دختری جوان در ازدواج و طلاق‌های پی درپی مرموز خوانده می‌شد. وقتی بازپرس پرونده شنید که دختر ۲۰ ساله در کمتر از دو سال، ۱۰ بار شناسنامه‌اش را عوض کرده و هربار دستوری قضایی برای پاک کردن اسامی شوهرانش داشته است، خود را در برابر کلاهبرداری‌های ماهرانه این عروس خانم دید. بررسی‌های قضایی نشان داد که دختر شیاد با شناسایی پسران پولدار آنان را فریب داده و پس از عقد با مهریه‌های طلایی می‌توانست به اجرای نقشه کلاهبرداری میلیونی‌اش دست بزند و عجیب این‌که هیچ کدام از دامادها اطلاعی از ازدواج‌های قبلی این عروس فریبکار نداشته‌اند و شناسنامه‌های پاک وی باعث می‌شد جوانان پولدار براحتی در دام کشیده شوند. وقتی سابقه ۱۰ بار ازدواج و ۱۰ بار طلاق این عروس‌خانم روی میز بازپرس قرار گرفت دستور احضار دختر جوان صادر شد و وی درحالی که چهره ای خونسرد داشت در دادسرا حاضر شد.

داستان نخستین ازدواج

نخستین بار دریک میهمانی بزرگ با جلب نظر پسر جوان و ثروتمندی جرقه نقشه ماهرانه به‌ ذهنش نشست. ساعاتی پس‌ از آشنایی به نقشه‌اش فکر می‌کرد و بالاخره تصمیمش را گرفت. صبح روز بعد به شماره‌ای که پسرجوان در میهمانی به او داده بود زنگ زد و قرار ملاقات گذاشت. دختر جوان به خوبی می‌دانست چگونه در مدتی کوتاه پسر جوان را فریب دهد.

دوهفته‌ای از این آشنایی نگذشته بود که دختر جوان خواست با هم عقد کنند، پسر ثروتمند ابتدا نپذیرفت اما چند روز بی‌ محلی دختر جوان کافی بود تا مقدمات خواستگاری و بلافاصله پس از آن مراسم عقد رسمی با تعیین مهریه‌ای سنگین برگزار شود.

روزهای بعد ازعقد چهره واقعی عروس مرموز نمایان شد و با بهانه‌گیری‌های گاه و بی‌گاه، همه دیدارها با همسرش را با دعوا تمام می‌کرد و از این ازدواج ابراز پشیمانی داشت. درهمان روزها بود که احضاریه دادگاه خانواده داماد فریب خورده را غافلگیر کرد و مشخص شد دختر نوعروس مهریه‌اش را به اجرا گذاشته است. پلان‌های این سناریو به اندازه‌ای پشت سرهم و سریع پیش رفت که داماد فرصتی برای تصمیم‌گیری پیدا نکرد. دخترجوان به ایستگاه پایانی نقشه‌اش رسیده بود. درمدت کم آشنایی‌اش با خانواده داماد آن‌ها را به خوبی شناخته بود و می‌دانست پرداخت ۱۰۰ یا ۱۱۰ سکه طلا برای آن‌ها سخت نیست.

داماد روزهای سختی داشت، وقتی پیشنهاد این میزان از مهریه را شنید حاضر به طلاق توافقی شد و تنها عایدی این ازدواج کوتاه مدت پول میلیونی‌ای بود که به جیب عروس‌خانم رفته بود. حالا درپلان دوم دختر جوان با آگاهی از این‌که چون بعد‌از عقد به خانه بخت نرفته طلاقش توافقی بوده و هم‌چنان دوشیزه است با حکم دادگاه نام داماد فریب خورده را از شناسنامه‌اش پاک کرد و ثبت احوال تهران شناسنامه جدیدی برای او صادر کرد.

شکارهای سریالی

این پول بادآورده حسابی زیر زبان دختر جوان مزه کرده بود و همین باعث شد او بار دیگر به فکر شکار تازه‌ای بیفتد. این ماجرا در کمتر از دو سال ۹ بار دیگر تکرار شد و همه دامادها که از آشنایی با دختری باکلاس و ازدواج با وی خوشحال و راضی به نظر می‌رسیدند یکی پس از دیگری به دادگاه خانواده رفتند و با پرداخت سکه‌های طلا وی را طلاق می‌دادند غافل از این‌که دریک نقشه تکراری گرفتار شده‌اند.

احضار ۱۰ داماد فریب خورده

دختر شیاد در بازجویی‌ها انگار از این‌که هیچ اتهامی ندارد اطمینان داشت و به بازپرس پرونده‌اش گفت: «من بی‌گناه هستم، ازدواج‌هایم قانونی و بدون ایراد بود، همه شوهرانم به دلخواه خودشان با من عقد کردند و بعد به‌خاطر اختلافاتی که داشتیم طلاقم دادند. طبق قانون باید درشرایطی که هنوز به خانه بخت نرفته و دوشیزه هستم نصف مهریه‌ام را بپردازند، من توافق می‌کردم و ۱۰۰ تا ۱۱۰ سکه طلا می‌گرفتم بعد با حکم قانونی دادگاه شناسنامه‌ام عوض شده و اسم شوهرانم پاک می‌شد.»

وی افزود: «هیچ کجای کارم بی‌قانونی نبوده و نمی‌دانم چرا باید پاسخ‌گو باشم.»

با این ادعاها، بازپرس دستور شناسایی و احضار ۱۰ داماد فریب خورده را صادر کرد و آنان همگی تحت تحقیق گرفته شدند و پرده از سرنوشت‌های مشابه خود برداشتند. همه این مردان ادعا کردند که پیش و بعد ازعقد این دختر جوان کاملاً با هم متفاوت بودند چرا که تصور می‌کردند با یک دختر بسیار مؤدب، با فرهنگ و مهربان ازدواج می‌کنند اما از فردای روزعقد خود را در برابر دختری یاغی و گستاخ دیده‌اند و حاضر بودند هر چه زودتر وی را طلاق بدهند.

وقتی همه مردان فریب خورده تأکید کردند که هیچ اطلاعی از ازدواج‌های قبلی دختر شیاد نداشته‌اند و وی ادعا می‌کرد با هیچ‌کس سرسفره عقد ننشسته است، بازپرس پرونده این عروس فریبکار را با اتهام کلاهبرداری و فریب درازدواج گناهکار شناخت.

بنابراین گزارش، پس از صدور کیفرخواست برای این پرونده به زودی قاضی دادگاه جزایی عمومی تهران عروس فریبکار را تحت محاکمه قرار خواهد داد.

منبع

0 thoughts on “ده ازدوارج طی دو سال و درآمد میلیاردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *