فیلتر ممنوع!

کشف یک اختلاس در کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان همدان گفت: یکی از کارمندان کمیته امداد امام شهرستان تویسرکان درچند سال گذشته ازمحل تسهیلات خود اشتغالی مددجویان این نهاد ۱۲ میلیارد ریال اختلاس کرده است.

امیر شکیب-Amir Shakib

به گزارش ایرنا، علیرضا ابراهیمی روزیک‌شنبه درجمع خبرنگاران درتشریح این خبر افزود: یکی از کارمندان کمیته امداد تویسرکان بخشی از وام‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان را با ساز و کارهایی به حساب خودش واریز کرده است.

وی اضافه کرد: این کارمند خاطی با مهارت زیاد و با هم‌دستی سه نفر دیگر، پرونده‌های اشتغال را از چرخه نظارت بازرسان خارج کرده است.

وی با بیان این‌که این کارمند ازسال ۸۷ اقدام به این تخلفات کرده است ادامه داد: یکی ازهم‌دستان وی چند ماه گذشته به دلیل عذاب وجدان از این تخلف به بازرسان کمیته امداد مراجعه و این تخلف را اطلاع‌رسانی کرده است.

ابراهیمی افزود: پس از اطلاع این اختلاس و تماس با حراست بانک ملی مشخص شد که تسهیلات زیادی به حساب این فرد متخلف واریز شده است.

وی گفت: با پیگیری دستگاه قضایی این فرد اکنون در زندان به‌سر می‌برد و سه همدست وی به قرار وثیقه آزاد شدند که پرونده آنها به هیات تخلفات مرکزی ارسال شده است.

وی اظهار کرد: حکم این فرد متخلف انفصال دائم ازخدمت است و دو هم‌دستش اخراج شدند و فردی که این تخلف را نیز اطلاع رسانی کرده بود بازخرید شده است.

ابراهیمی گفت: سه نفرهمدست این متخف مبالغی را که گرفته بودند بازگرداندند و یک مرغداری و زمینی درملایر که به نام متهم اصلی بوده توقیف شده و پرونده وی قرار است در خردادماه رسیدگی شود.

کمیته امداد امام خمینی استان همدان ۴۶ هزار و۲۱۰ خانوار را زیرپوشش قرار داده است.

شهرستان تویسرکان با ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در۹۰ کیلومتری همدان واقع شده است.

منبع

0 thoughts on “کشف یک اختلاس در کمیته امداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *