فیلتر ممنوع!

یک مقام آمریکایی: تمدید مذاکرات واقعا امکان پذیر نیست

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت : مذاکرات هسته ای ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است اما هم‌چنان مسائلی دشوار وجود دارد و انتظار نمی‌رود طی هفته آینده موافقت‌نامه ای به دست آید.

Amir Shakib

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، این مقام آمریکایی درجمع خبرنگاران افزود: ارنست مونیز وزیرانرژی آمریکا درمذاکرات هفته آینده جان کری وزیرامور خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف همتای ایرانی وی در مونترو سوییس حضور خواهد داشت.

وی تصریح کرد:« بدون شک این مذاکرات پیشرفت قابل توجهی داشته و اختلاف‌ها کاهش یافته است اما ما واقعا نمی‌دانیم آیا قادرخواهیم بود به یک موافقت‌نامه خوب دست پیدا کنیم یا خیر. هم‌چنان مسائلی دشوار وجود دارد. هنوز اختلاف‌هایی وجود دارد.»

آمریکا و پنج قدرت دیگرجهان( روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) به دنبال موافقت‌نامه‌ای هستند که براساس آن برنامه هسته‌ای ایران درازای کاهش تدریجی تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور، محدود شود.
آمریکا و برخی متحدانش ادعا می‌کنند ایران درتلاش برای دست‌یابی به توانایی ساخت سلاح هسته ای است اما ایران چنین ادعاهایی را تکذیب می‌کند.

مذاکره کنندگان ایران و گروه پنج به اضافه یک امیدوارند بتوانند ضرب الاجل پایان ماه مارس را که خودشان برای دست‌یابی به یک موافقت‌نامه سیاسی تعیین کرده‌اند، محقق کنند. دوطرف هم‌چنین آخر ژوئن را نیز به عنوان ضرب الاجل برای دست‌یابی به یک موافقت‌نامه هسته‌ای جامع تعیین کرده‌اند.

این مقام آمریکایی درپاسخ به این پرسش که آیا طی هفته آینده دست‌یابی به یک موافقت‌نامه سیاسی امکان‌پذیرخواهد بود گفت :« من پیش بینی نمی‌کنم چنین چیزی درهفته آینده اتفاق بیفتد».

0 thoughts on “یک مقام آمریکایی: تمدید مذاکرات واقعا امکان پذیر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *