فیلتر ممنوع!

محمدرضا رحیمی پس از تحمل دو هفته حبس، مرخصی گرفت

دادستانی تهران روز شنبه نهم اسفندماه اعلام کرده است که با مرخصی محمدرضا رحيمی، معاون اول دولت دهم محمود احمدی نژاد، موافقت کرده است. این در حالی است که وی دو هفته پیش راهی زندان اوین شده بود.

امیر شکیب-Amir Shakib

پايگاه اطلاع رسانی داسرای تهران عمومی و انقلاب تهران نوشته است :«پيرو درخواست کتبی نامبرده دائر بر استفاده از مرخصی به لحاظ بيماری لاعلاج و طولانی مدت همسرش که در بيمارستان بستری است، اين دادستانی وفق مقررات قانونی، با درخواست يک هفته مرخصی نامبرده موافقت نموده است.»

دو هفته پیش دادستانی اعلام کرده بود که حکم حبس محمدرضا رحيمی اجرا شده است و ماموران پلیس وی را به زندان اوین برده اند.

محمدرضا رحیمی با رای شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور به پنج سال و ۹۱ روز حبس، پرداخت دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده است.

در حالی محمدرضا رحیمی روز یکشنبه توسط ماموران پلیس به زندان اوین منتقل شده است که وی در خرداد سال۹۲ نشان درجه یک خدمت از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری وقت ایران، گرفته بود و ریاست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی را بر عهده داشت.

محمدرضا رحیمی از جمله متهمان اصلی در پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران بوده‌است.

وی روز دوشنبه، ۱۷ شهریورماه، در نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، ضمن رد اتهامات خود تاکید کرده بود که این اتهامات مربوط به «برگزاری انتخابات» بوده و او مبالغ کمک به نامزدهای انتخابات مجلس هشتم را به همراه مدارک به دادگاه ارائه کرده‌است.

0 thoughts on “محمدرضا رحیمی پس از تحمل دو هفته حبس، مرخصی گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *