فیلتر ممنوع!

ممانعت دادگستری سنندج با درمان یک زندانی مبتلا به سرطان درمیناب

«افشین سهراب‌زاده» در زندان میناب در تبعید به سر می‌برد و رییس دادگستری استان کردستان از اعزام به مرخصی درمانی این زندانی مبتلا به سرطان روده، ممانعت می‌کند.
امیر شکیب-Amir Shakib

بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، افشین سهراب‌زاده ۲۳ ساله است، وی به دلیل بیماری سرطان روده و خون‌ریزی داخلی به شدت در وضعیت نامناسبی قرار دارد. پزشک معتمد کمیسیون پزشکی زندان‌های استان هرمزگان پس از معالجه او با ارسال نامه‌ای به مسئولان زندان و دادستان شهر میناب، وضعیت او را بحرانی توصیف کرده است، با این‌حال هنوز وی به بیمارستان منتقل نشده است و دادگستری استان کردستان هم با اعزام به مرخصی درمانی وی مخالفت می‌کند.

یک منبع مطلع دراین باره گفت: «حدود هشت ماه پیش دادگاه  سنندج وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی برای مرخصی درمانی این زندانی صادرکرده است. خانواده افشین وسایل خانه‌شان را حراج کردند و از جاهای مختلف قرض کردند تا وثیقه را تهیه کنند، حالا هم پس از تهیه این پول و موافقت قاضی ناظر بر زندان میناب و دادستان این شهر که نهایتا مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان وثیقه درنظر گرفته شده، رییس دادگستری استان کردستان با اعزام این زندانی به مرخصی درمانی مخالفت می‌کند.»

این منبع هم‌چنین گفته است: «حتی مسئول زندان میناب طی نامه‌ای رسمی خطاب به دادگستری سنندج اعلام کرده درصورت عدم موافقت با اعزام این زندانی به مرخصی درمانی، احتمال مرگ وی حتمی و مسئول مرگ این زندانی، دادگستری استان کردستان است.»

این منبع درخصوص وضعیت فعلی افشین سهراب‌زاده گفت: «دردهای او تنها با تزریق مسکن از سوی پزشک بهداری زندان کمی تسکین می‌یابد.»

افشین سهراب‌زاده، ساکن شهرکرمانشاه در۱۸ خردادماه ۱۳۸۹، توسط نیروهای اداره اطلاعات شهر کامیاران بازداشت شد و از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج، به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد  به ۲۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان میناب محکوم شد. او اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۰، از زندان مرکزی سنندج به زندان میناب تبعید شد.

این زندانی بیمار، ۱۲ تیرماه ۱۳۹۲، دراعتراض به وضعیت بد زندان میناب و تبعیدش به این زندان، با خوردن شیشه‌های لامپ و زدن رگ دستش اقدام به خودکشی کرده بود.

منبع

0 thoughts on “ممانعت دادگستری سنندج با درمان یک زندانی مبتلا به سرطان درمیناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *