فیلتر ممنوع!

شرکت ملی نفتکش ایران درتحریم اروپا باقی ماند

رویترز گزارش داد تلاش حقوقی شرکت ملی نفتکش ایران برای بازداشتن اتحادیه اروپا از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه این شرکت در دادگاهی درلندن پایتخت انگلیس با شکست روبرو شد و به این ترتیب پیش بینی می‌شود بروکسل بار دیگر نام شرکت ملی نفتکش ایران را در فهرست سیاه خود قرار دهد.

امیر شکیب-Amir Shakib

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری رویترز گزارش داد«نیکولاس گرین» قاضی دادگاه عالی انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد دولت‌های اتحادیه اروپا قراراست مجددا نام شرکت ملی نفتکش ایران را در فهرست افراد و شرکت‌هایی قرار دهند که با تحریم‌های این اتحادیه روبرو هستند.

براساس این تحریم‌ها هرگونه تجارت بین اتحادیه اروپا و هم‌چنین شرکت‌ها و اتباع اروپایی با شرکت ملی نفتکش ایران ممنوع بود. با این‌حال با توجه به این‌که پیش بینی می‌شود بروکسل بار دیگر نام شرکت ملی نفتکش ایران را در فهرست سیاه خود قرار دهد، این شرکت روزجمعه به دادگاه عالی لندن رفت تا از این دادگاه بخواهد انگلیس را وادار کند این تصمیم(غیرقانونی) اتحادیه اروپا را وتو کند.

اما دادگاه عالی انگلیس این درخواست شرکت ملی نفتکش ایران را رد کرد و جلسه ای را در روز دوشنبه ترتیب داد تا قاضی گرین دلایل این حکم را توضیح دهد.

این قاضی درجلسه روز دوشنبه دادگاه عالی انگلیس، استدلال‌های دولت انگلیس و شرکت ملی نفتکش ایران را به طورخلاصه بیان کرد اما با این‌حال این استدلال‌ها باید در دادگاه عمومی لوکزامبورگ بررسی شود که دومین دادگاه عالی دراتحادیه اروپا به شمار می رود و دادگاهی است که سال گذشته تحریم‌ها علیه شرکت ملی نفتکش ایران را لغو کرده بود.

منبع

0 thoughts on “شرکت ملی نفتکش ایران درتحریم اروپا باقی ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *