علی ربیعی وزیرتعاون: خانه ۱۰۶میلیارد تومانی را ۳۰ میلیارد تومان فروختند!

هر روزاخبار بیشتری از فساد در دولت‌های نهم و دهم به گوش می‌رسد، این درحالی‌است که قوه قضائیه فشار زیادی را به مطبوعات، مدیران رسانه‌ها و مسئولین وارد می‌کند که از افشای فساد دردولت‌های نهم و دهم بپرهیزند و به تعبیر قوه قضائیه«سیاه نمایی» نکنند! اما حجم فساد درکشور به قدری زیاد است که اطلاع رسانی درباره مفاسد، دیگر سیاه نمایی تلقی نمی‌شود و برای مبارزه با فساد لازم است رسانه‌ها آزادانه به بررسی و افشای مفاسد بپردازند و مسئولین قوه قضائیه نیز وظایف خود را برای پیگیری و مجازات مفسدان اقتصادی به درستی انجام دهند. در همین حال علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از یک فساد در وزارت کار رونمایی کرد که بر اساس آن خانه ای در محدود ونک با ارزشی معادل ۱۰۶ میلیارد تومان به قیمت ۳۰ میلیارد تومان فروخته شده است.

Ali-Rabiei-Saham-news-e1418185663610

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی درهمایش ملی ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد درسالن اجلاس، دررابطه با جزئیات این موضوع که درسال‌های اخیر رخ داده بود، گفت:«خانه‌ای متعلق به یکی از سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را درمنطقه ونک که ارزش آن ۱۰۶ میلیارد تومان بوده، به قیمت ۳۰ میلیارد تومان به یک خانم فروخته بودند. هم‌چنین برای انجام یک سرمایه گذاری، فردی یک میلیارد تومان آورده داشته و درمقابل از سازمان‌های یادشده ۹۹ میلیارد تومان دریافت کرده و منافع ۱۰۰ میلیارد تومان را ۵۰ – ۵۰ بین خود تقسیم کرده اند.»

ربیعی دراین رابطه به مثال دیگری اشاره کرد و جزییات آن را این‌گونه شرح داد: « هم‌چنین مدیرشرکتی که یک‌هزارمیلیارد تومان فروش داشته، این مبلغ را که سود آن ۲۲۰ میلیارد تومان بوده درحساب خود نگه داشته و زمانی که می‌خواستیم جلوی تداوم این کار را بگیریم آن‌قدر مدعی پیدا شد که حتی می‌خواستند مدیر ما را به علت پیگیری به زندان بیاندازند.»

در ادامه بخش‌هایی از توضیحات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است:

– فساد موضوعی است که درهمه جوامع وجود دارد اما کشورهایی که دارای حکومت‌های استبدادی هستند، به دلیل آن‌که فساد به طورعام در ساختار قدرت است مبارزه با آن دشوارتر می شود.

– فساد فرآیند است وآن‌چه کشورما درمبارزه با این موضوع ضربه خورده به طورعام شعارهای سیاسی بوده است.

– مبارزه با فساد نیاز به برنامه درازمدت و نهادسازی دارد و باید آن را تبدیل به جنبش اجتماعی کنیم.

– هیچ‌کس فساد را ملزم توسعه نمی داند و امروز براصل این دیدگاه معتقدند که فساد توسعه را ناکارآمد می کند.

– فساد با کاهش رفاه رابطه تنگاتنگ دارد. فساد می‌تواند در یقه آبی‌ها(حقوق بگیران) و یقه سفیدها(عوامل در قدرت) مشاهده شود اما در یقه آبی‌ها این نوع فساد کمتر است.

– فساد درمیان یقه سفیدها به دلیل آن‌که به مبادی قدرت اتصال دارند، به مراتب پیچیده تر است که این نوع فساد کار دولت‌ها را مشکل تر می کند.

– مبارزه با فساد نیاز به زمان طولانی دارد و افرادی که با «بگم بگم‌های سیاسی» می‌خواهند درظاهر با فساد مبارزه کنند، نمایشی بیش نیست زیرا این گروه فساد را عمیق تر می‌کنند و هیچ‌گاه اسامی مفسدان از جیب آن‌ها بیرون نمی آید.

– مبارزه با فساد باید به شکل ساختاری صورت گیرد، ساختارها درست تنظیم و مزایده‌ها و مناقصه‌ها برای اجرای طرح‌های بزرگ روشن و شفاف برگزار شوند.

منبع

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: