امام جمعه مشهد مدعی شد: موسوی و کروبی کنار دریا و ییلاقشان برقرار است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفته: نظارت خبرگان بر بقای شرایط رهبری است، نه نظارت بر عملکرد رهبر و خبرگان بر دفتر رهبری و دستگاههای زیر نظر ایشان نظارتی ندارند.

n00041771-t

احمد علم الهدی در اظهاراتی که در تفسیر هفتگی خود بیان کرده٬ به شرایط حصر آقایان کروبی و موسوی و نیز وظیفه مجلس خبرگان در برابر رهبری اشاره نموده است.

خبرگان ناظر بر عملکرد رهبری نیستند
امام جمعه مشهد در اظهاراتی که خبرگزاری ایرنا آن را منتشر کرده٬ گفته: خبرگان، ناظر بر عملکرد رهبری نیستند چون رهبر ولی همه است و خبرگان نمی توانند بر عملکرد ولی خود نظارت کنند.

سید احمد علم الهدی شامگاه چهارشنبه در جلسه تفسیر هفتگی قرآن خود در محل مهدیه مشهد در پاسخ به پرسشهای حاضران درباره سخنان اخیر علی مطهری در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: رهبری ولی است و خبرگان مُوَلّی علیه هستند و وقتی او ولی من است چه طور بر عملکردش نظارت کنم؟

علی مطهری در آن سخنرانی گفته بود: “ما افراد مافوق انتتقاد نداریم. این جمله از شهید مطهری است که هر مقام غیر معصومی اگر در جایگاه غیر قابل انتقاد قرار بگیرد، هم خودش فاسد می شود و هم جامعه را فاسد می کند. اینکه خبرگان مجتهدانی هستند که کسی حق ندارد درباره آنها حرف بزند، یک حرف کاملا بی اساس و بی ربطی است. وظیفه اصلی خبرگان رهبری نظارت بر عملکرد رهبری و زیرمجموعه رهبری است. اما اینها تا حالا وارد نشده اند و وارد نمی شوند. وارد هر موضوعی می شوند غیر از کاری که باید انجام بدهند. تا حالا شده اینها یک بار بحث کنند راجع به زیر مجموعه نهاد رهبری؟ مثلا ستاد اجرایی فرمان امام که تبدیل به یک کارتل اقتصادی و برج ساز شده. خبرگان رهبری نباید کارشان فقط انتخاب رهبری باشد. ان شاء الله رهبر انقلاب سالها در قید حات خواهند بود، ولی باید اینها کار خودشان را انجام بدهند، تحقیق و تفحص بکنند، بازرسی بکنند. اینها گاهی در اقتصاد کشور نقش منفی دارند، این آثار مخربی دارد.”

عضو مجلس خبرگان رهبری در اظهارتی در واکنش به سخنان مطهری گفته: نظارت خبرگان بر بقای شرایط رهبری است، نه نظارت بر عملکرد رهبر و خبرگان بر دفتر رهبری و دستگاههای زیر نظر ایشان نظارتی ندارند.

علم الهدی مدعی شده: افرادی که چنین مسایلی را مطرح می کنند فقه بلد نیستند و نمی دانند که مسایل دموکراسی لیبرال یک چیز است و اسلام موضوعی دیگر است .

موسوی و کروبی کنار دریا و ییلاقشان برقرار است
امام جمعه مشهد با اشاره به مخالفت برخی افراد با ادامه حصر مهدی کروبی و میرحسین موسوی گفته: دادستان بر اساس مصالح سیاسی حکم به بازداشت این افراد داده است، چون آقایانی که از دفاع از اینها دم می زنند به قضاوت دستگاه قضا راضی نخواهند شد.

این اظهارات علم الهدی در حالی مطرح می شود که تا کنون هیچ حکم رسمی مبنی بر بازداشت و حصر رهبران جنبش ارائه و منتشر نشده است.

علم الهدی به وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ اشاره و اظهار کرده: بررسی ادعای تقلب در انتخابات در نظام جمهوری اسلامی راهکار دارد و آن ارجاع ادعا به شورای نگهبان است .

وی افزوده: در انتخابات ۸۸ نیز به مدعیان تقلب در انتخابات گفته شد که از طریق راهکار قانونی ، اعتراض خود را پیگیری کنند اما آنها قبول نکردند و از نظام تقاضای ابطال انتخابات داشتند.

امام جمعه مشهد این تقاضا را زیاده خواهی در حقوق دانسته و مدعی شده: زیاده خواهی در حقوق ، ‘بغی’ است و حکم ‘باغی’ حکم محارب است.

مردم معترض در پس از انتخابات سال ۸۸ به دنبال رای خود و حق قانونی خود بودند. علی رغم اینکه انتخابات هنوز پایان نیافته بود٬ فعالیت های مشکوک و نیز انتشار درصد رای به محمود احمدی نژاد توسط خبرگزاری وابسته به سپاه٬ خود گویای یک کودتای انتخاباتی بود.

علم الهدی گفته: در ۲۵ خرداد ۸۸ پس از راهپیمایی معترضان به نتایج انتخابات حدود ۲۳ تن کشته شدند و چون مباشر این قتل ها معلوم نشد، پس مسبب قتل در حکم قاتل است و مسبب قتل کسی است که اعلامیه داده و به راهپیمایی غیرقانونی دعوت کرده است .

علی رغم اظهارات امام جمعه مشهد مبنی بر کشته شدن ۲۳ تن٬ اعدام و ارقام بسیار بیشتر از آن حکایت دارد. از طرفی فیلم ها و عکس های متعددی در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده هویت واقعی قاتلان حکومتی بود.

علم الهدی در ادامه سخنان خود مدعی شده بود: سران فتنه بعد از ۲۵ خرداد ۸۸ نیز با حمایت بی بی سی و فیس بوک و توئیتر ، اردوکشی خیابانی خود را ادامه دادند تا جایی که کار به سر دادن شعار ‘نه غزه ، نه لبنان’ در روز قدس، پاره کردن عکس امام (ره) و آتش زدن عزاخانه امام حسین(ع) کشیده شد.

عضو مجلس خبرگان ادامه داده: موسوی هیچگاه نگفت که این کارها به من مربوط نیست، لذا او متهم است و دادستان طبق قانون حق دارد که او را بازداشت کند و هیچ قانونی در کشور دادستان را در تعیین زمان بازداشت محدود نکرده که متهم را یک روز یا دو روز یا یکسال نگه دارد.

اظهارات علم الهدی در حالیست که حتی مراحل تفهیم اتهام و سایر موارد انجام نشده و تنها به ادعای واهی برخی موارد را به آقایان کروبی و موسوی نسبت می دهند.

علم الهدی مدعی شده: دادستان به جای آنکه این افراد را در زندان نگهداری کند، حکم به نگهداری آنها در منزلشان داده و این افراد کنار دریا و ییلاق تابستانشان برقرار است، با محافظ می آیند و با محافظ می روند و رهبری در این حکم هیچ دخالتی ندارد و آن را به قانون واگذار کرده است.

طی سه سال و نیم گذشته که رهبران جنبش در حصر خانگی به سر می برند٬ نه تنها ماه های متمادی از ملاقات عادی نیز محروم بوده اند٬ بلکه تنها در یک نمونه٬ برای نزدیک به ۳ سال مهدی کروبی در جایی خارج از منزلش در حبس بود.
تنها در یک مورد و بر اثر عوارض شدید ناشی از حبس در جایی بدور از نور و هوای تازه٬ با تجویز پزشکان وزارت اطلاعات آقای کروبی را برای یک روز به شمال کشور برده بوده و در آن شرایط با اهداف بهره برداری تبلیغاتی اقدام به گرفتن عکس کرده و در فضای مجازی منتشر کردند.

اکنون نیز این امام جمعه دومین شهر کشور در حالی این اظهارات خلاف واقع را در جلسه به اصطلاح تفسیر خود مطرح می کند که وی به خوبی از شرایط سخت حبس و حصر مهدی کروبی٬ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد آگاهی دارد.

امام جمعه مشهد همچنین در اظهاراتی پیرامون معصومیت آقای خامنه ای گفته: ما قائل به معصومیت ولی فقیه نیستیم، اما حق نداریم هر تصمیم ایشان را که درست نمی دانیم بگوئیم اشتباه است، چون ولی فقیه، حکیم، حافظ الدینه و مخالف لهواه و مطیع الامر مولاه است و همه جوانب امور را در تصمیم گیری رعایت می کند و مشورت می گیرد.

علم الهدی مدعی شده: ولی فقیه موید از جانب امام زمان (عج) است و آیا امام زمان(عج) ، جامعه اسلامی را تحویل آقایی می دهند که بعد یک ‘ابوالیلغوزی’ از گوشه ای بیاید و بگوید او اشتباه می کند؟

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) ولایت فقیه را همان ولایت رسول الله می دانند گفت: از این رو مقابله با ولی فقیه و رویارویی با او، مبارزه و رویارویی با شخص پیغمبر است، حتی اگر برخورد کننده مسلمان و شیعه و معتقد به وحی و امامت و نبوت باشد.

امام جمعه مشهد افزوده: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که انقلاب و نظام را تا زمانی که ولایت هست نمی توانند از بین ببرند و راه از بین بردن ولایت استفاده از جریانهای داخلی است.

علم الهدی در در اخرین بخش از صحبت های خود گفته: برخورد فیزیکی و اجرایی با طرفداران فتنه درست نیست و وظیفه ما این است که برخورد فکری و منطقی داشته باشیم و موقعیت فکری و بینشی خود را نشان دهیم، اما اگر کسانی توطئه کنند باید با آنها برخورد کرد.

در حال حاضر همچنان تعداد بسیاری از فعالین سیاسی و مدنی و دانشگاهی در پی برخورد های فیزیکی مربوط به حوادث پس از انتخابات در زندان به سر می برند. همچنین تهدیدها همچنان بر روی زندانیان آزاد شده آن حوادث ادامه داشته و بسیاری دیگر نیز در پی این تهدید ها و برخوردهای فیزیکی مجبور به ترک کشور شده اند.

اکنون بیش از ۱۳۷۰ روز از حصر و حبس خانگی مهدی کروبی٬ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد سپری شده و همچنان حکومت از برگزاری دادگاهی صالحه برای آنان خودداری می کند.

برگزاری دادگاه از جمله خواسته های مهدی کروبی برای بیان واضحاتی پیرامون اتفاقات پس از انتخابات است.

منبع

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: