فیلتر ممنوع!

تلاش بازجویان سپاه برای انتقام‌گیری از غنچه قوامی

سخنگوی قوه قضاییه با تایید اظهارات وکیل غنچه قوامی مبنی بر بازگشت پرونده وی به دادسرا، علت این امر را اعتراض به صدور قرار منع تعقیب در خصوص یک اتهام دیگر خانم قوامی دانست.

Ghoncheh-Ghavami-saham-news-450x256

 در حالی که پیش از این اعلام شده بود غنچه قوامی تنها به تبلیغ علیه نظام متهم شده و پرونده او نیز پس از صدور کیفرخواست از دادسرا خارج شده بود، حالا معاون اول قوه قضاییه می گوید دادگاه با پذیرش اعتراض به قرار منع تعقیب در خصوص یک اتهام دیگر، پرونده را به دادسرا بازگردانده است.

این در حالی است که دادسرا کیفرخواست و قرار مجرمیت غنچه قوامی در خصوص فعالیت تبلیغی علیه نظام را پس از صدور قرار منع تعقیب در اتهام دوم، صادر کرده و مشخص نیست دادگاه با کدام توجیه، اعتراض بازجو و ضابط قضایی (سپاه) را پذیرفته است.

علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی، پیش تر گفته بود که احمدزاده قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، حکم را صادر کرده و متن آن را نیز به این وکیل نشان داده که بر اساس آن، خانم قوامی به حداکثر مجازات (یک سال حبس) محکوم شده است.

اما حالا سخنگوی قوه قضاییه ادعا کرده که در پرونده غنچه قوامی حکمی صادر نشده و ختم رسیدگی نیز اعلام نشده است.

به نظر می رسد بازجویان سپاه با اعمال نفوذ در مسیر قضایی این پرونده و بهانه گیری برای ممانعت از صدور حکم، قصد دارند از حمایت های گسترده داخلی و خارجی از غنچه قوامی انتقام بگیرند.

تعلل در تکمیل پرونده این زندانی برای مدت طولانی، اصرار بر تمدید بازداشت موقت وی بدون توجیه حقوقی و نیز انتقال این زندانی به زندان قرچک ورامین و نگهداری وی در زندانی که مجرمین خطرناک نیز در آن محبوس هستند، از جمله پیامدهای دخالت غیرقانونی بازجویان سپاه در پرونده غنچه قوامی بوده است.

ماموران اطلاعاتی سپاه در حالی سعی دارند پرونده غنچه قوامی را به یک مساله بحران ساز در سطح ملی تبدیل کنند که تا همین جا هم با اقدامات نسنجیده خود در این پرونده، آسیب های متعددی به کشور زده اند؛ آسیب هایی که از بی حیثیت شدن نظام جمهوری اسلامی در مجامع ورزشی و حقوق بشری جهان آغاز شده و حالا به محرومیت های جبران ناپذیر برای والیبال کشورمان رسیده است.

صبح دیروز کلمه گزارش داد که فدراسیون جهانی والیبال برای آزادی غنچه قوامی که از چهار ماه قبل در زندان است، و برای الزام ایران به پایبندی به وعده حضور زنان در ورزشگاه ها، به فشار متوسل شده و در گام اول، ایران را از میزبانی جام جهانی نوجوانان محروم کرده است. این فدراسیون جهانی همچنین تهدید کرده که ایران را از میزبانی لیگ جهانی هم محروم خواهد کرد.

منبع

0 thoughts on “تلاش بازجویان سپاه برای انتقام‌گیری از غنچه قوامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *