فیلتر ممنوع!

احضاریک نماینده مجلس به دادستانی به علت اطلاع رسانی پرونده بابک زنجانی

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه هنوز هم بنای اطلاع رسانی در مورد پرونده «ب. ز» را دارد می‌گوید که از روند این پرونده نگران است.

E1E0EB70-1AC2-4D37-8083-2801363EABA0_w640_r1_s

امیرعباس سلطانی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی درارتباط با احضار اخیرش از سوی دادستانی در مورد پرونده بابک زنجانی به ایلنا گفت: درست است که من از سوی قوه قضاییه در مورد این پرونده احضار شده‌ام اما از نظرخودم من براساس اصل ۸۶ قانون اساسی به وظایف خود عمل کرده‌ام و ازهمین لحاظ احضاری که صورت گرفته بود از نظر من توجیهی نداشت. به هرحال دو قوه از یکدیگر مجزا هستند و هرکدام براساس وظایف خود حرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: دادستانی بنده را به علت اطلاع رسانی در مورد پرونده میلیارد معروف «ب. ز»(بابک زنجانی) احضار کرده بود و معتقد بودند که این پرونده نباید رسانه‌ای شود. اما به نظر من این احضار قانونی نبوده است و ازهمین رو اصلا به دادستانی نرفتم. ما بار‌ها در مورد این پرونده از مسئولان قوه قضاییه دعوت کردیم تا درکمیسیون حاضرشوند و از روند پرونده ما را مطلع کنند اما آنان ترجیح دادند که در کمیسیون حاضر نشوند و مقاومت کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما براساس وظایف نمایندگی خود در مورد این پرونده اطلاع رسانی کردیم چراکه معتقدیم این پرونده فساد اقتصادی آنقدر حجمش زیاد شده است که نیازی به بزرگ‌نمایی که قوه قضاییه از آن صحبت می‌کند نیست.

سلطانی در ادامه یادآور شد: ما فعلا درشرایطی هستیم که مردم برای یک وام دو میلیون تومانی ماه‌ها در صف هستند اما میلیارد‌ها پول در حال حاضر بلاتکلیف هستند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه از پنهان کاری چیزی عاید مردم نمی‌شود خاطرنشان کرد: اگر روند پرونده عادی باشد ما هم انتقادی نداریم اما مشکل اینجاست که وضعیت این پرونده برای ما مبهم است و از آنجایی که در جریان بسیاری از مسائل قرار نمی‌گیریم کمی در مورد آن نگران هستیم.

منبع

0 thoughts on “احضاریک نماینده مجلس به دادستانی به علت اطلاع رسانی پرونده بابک زنجانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *