فیلتر ممنوع!

آتنا دایمی، ۲۶ساله به دلایل نامشخص بیش از دو هفته در بازداشت به سر می برد!

یک منبع آگاه به وضعیت آتنا دایمی، دختر جوان ۲۶ ساله ای که به اتهام نامشخص از روز ۲۹ مهرماه از سوی پلیس امنیت دستگیر شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که خانواده این دختر جوان تاکنون هیچ اطلاعی از اتهام او و وضعیتش پس از دستگیری ندارند.  ماموران در زمان بازداشت او فقط گفته اند در شبکه های مجازی مانند فیسبوک زیاد فعالیت داشته است.

Atena-faraghdani-saham-news-e14139389981211-254x300

آتنا دایمی، سمت راست عکس

به گفته این منبع آگاه، آتنا دایمی، ۲۶ ساله، دارای مدرک دیپلم و در باشگاه ورزشی انقلاب شاغل بوده است. او همچنین فعالیت های مدنی دواطلبانه ای در حوزه کودکان مانند برپا کردن کلاس های آموزش نقاشی یا نمایشگاه های نقاشی برای کودکان کار و خیابان داشته است.

آتنا دایمی همچنین در اعتراضات اجتماعی علیه حقوق کودکان مانند تظاهرات برای بچه های کوبانی نیز شرکت کرده و بیانیه های را در صفحه فیسبوک خود در حمایت از کودکان کوبانی منتشر کرده است. صفحه فیسبوک او پس از بازداشتش بسته شده است.

این منبع آگاه به وضعیت اتنا دایمی به کمپین در خصوص نحوه دستگیری او گفت: « روز ۲۹ مهرماه چند نفر از ماموران امنیتی به منزل او رفته و پس از توقیف لپ تاپ، کتاب ها و موبایلش او را با خود برده اند اما هیچ توضیحی درباره اتهام و دلیل بازداشتش عنوان نکرده اند. فقط غیر مستقیم در یک جمله گفته اند که او در فیسبوک خیلی فعال بوده است.»

این منبع همچنین در مورد وضعیت کنونی این دختر جوان گفت: «آتنا در سلول انفرادی زندان اوین به سر می برد و همچنان در حال بازجویی است. در این مدت فقط دو بار تماس تلفنی با خانواده اش داشته است. در دومین تماس تلفنی که غروب ۱۴ ابان ماه پس از یازده روز بی خبری با خانواده اش داشته گفته که با رسانه ها مصاحبه نکنند و هر روز به دادسرای اوین برای پیگیری حال او نروند.»

این منبع ادامه داد: «آتنا همچنین گفته است برایش لباس گرم ببرند چون آنجا ظاهرا خیلی سرد است. آتنا دچار ناراحتی قلبی است و در دو تماس تلفنی که با خانواده اش داشته حالش خوب نبوده است و به همین دلیل خانواده اش به شدت نگران حال او هستند.»

این منبع آگاه همچنین اظهار کرد که خانواده این زندانی هر روز به دادسرای زندان اوین برای پیگیری او می روند اما تاکنون هیچ پاسخ روشنی از مسولان نشنیده اند و از اتهام فرزندشان بی اطلاع هستند.

منبع

0 thoughts on “آتنا دایمی، ۲۶ساله به دلایل نامشخص بیش از دو هفته در بازداشت به سر می برد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *