فیلتر ممنوع!

واکنش انگلیس و ابراز نگرانی عفو بین الملل به حکم غنچه قوامی

وزارت امور خارجه بریتانیا نسبت به گزارش های منتشر شده در خصوص صدور حکم زندان برای غنچه قوامی، شهروند ایرانی- بریتانیایی، ابراز نگرانی کرده است.

Ghoncheh-Ghavami-saham-news-450x256

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ وزارت امورخارجه بریتانیا دربیانیه ای اعلام کرده است: «ما نگران گزارش‌ها درخصوص صدورحکم ۱۲ ماه زندان برای غنچه قوامی به اتهام تبلیغ علیه نظام هستیم.»

وزارت امورخارجه بریتانیا درادامه همچنین نسبت به نحوه پیگرد، رعایت دادرسی عادلانه و چگونگی درمان و رفتار با غنچه قوامی در زندان ابراز نگرانی کرده است.
محمود علیزاده طباطبایی، وکیل این شهروند ۲۵ ساله ایرانی- بریتانیایی، روزشنبه گفته بود: رئیس دادگاه حکم صادرشده را به بنده نشان داد که طبق آن موکلم به یک سال حبس محکوم شده بود. اما این حکم هنوز به ما ابلاغ نشده است.

محاکمه غنچه قوامی به اتهام تبلیغ علیه نظام درشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد.
غنچه قوامی که سی‌ام خرداد امسال برای تماشای مسابقات والیبال به ورزشگاه دوازده هزارنفری آزادی تهران رفته بود، به دلیل اعتراض به راه ندادن زنان به ورزشگاه از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و ساعاتی بعد آزاد شد. او چند روز بعد برای پس گرفتن لوازم شخصی خود اقدام کرد که دوباره بازداشت شد.

عفو بین الملل نیز از صدورحکم زندان برای غنچه قوامی انتقاد کرده و خواهان آزادی فوری وی شده است.

«کیت آلن»، یکی از مدیران عفو بین الملل دربریتانیا گفت: این واقعا ناراحت کننده است که یک زن جوان زندانی شده چرا که به صورت مسالمت آمیز گفته است در ایران علیه زنان تبعیض می‌شود. کیت آلن اضافه کرده است: غنچه قوامی زندانی اندیشه است و مقام های ایران می‌بایست ضمن لغو این حکم، وی را فورا ازاد کنند.

0 thoughts on “واکنش انگلیس و ابراز نگرانی عفو بین الملل به حکم غنچه قوامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.