فیلتر ممنوع!

نشت گاز سمی٬ ۱۰۹مدرسه در زاهدان را تعطیل کرد

۱۰۹ مدرسه ابتدایی و متوسطه اول و دوم نواحی یک و دو واقع در شمال شهر زاهدان به علت جلوگیری از آسیب رسیدن به دانش اموزان بر اثر نشت گاز سموم گیاهی تعطیل شد.

gaz-masmomiat-sahamnews

به گزارش ایرنا، مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت : ۱۰۹ مدرسه ابتدایی و متوسطه اول و دوم نواحی یک و دو واقع در شمال شهر زاهدان به علت جلوگیری از آسیب رسیدن به دانش اموزان بر اثر نشت گاز سموم گیاهی تعطیل شد.

علی مرادی گفت: متاسفانه انتشار گاز سمی ناشی از ریخته شدن سموم گیاهی تاریخ مصرف گذشته در کانال فاضلاب ناحیه شمالی شهر ۶۰ دانش آموز و سه نفر از فرهنگیان بر اثر استنشاق این گاز از روز گذشته مسموم و روانه بیمارستانها شدند.

او گفت: به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به دانش آموزان امروز در شیفت صبح و بعد از ظهر ۶۷ مدرسه ابتدایی، ۱۹ مدرسه متوسطه اول و ۲۳ مدرسه متوسطه دوم در زاهدان تعطیل شدند.

در همین راستا یکی از این شهروندان گفت: بوی نا مطبوع گاز حدود نیمه‌های شب شنبه شب بسیاری از اهالی را مضطرب و نگران کرده بود که در تماس با نهادهای مختلف خواستار پیگیری آن شدیم.

او که خود را حسین محمودی معرفی کرد، گفت: در همان شب فرماندار و نیروهای آتش نشانی در محل حضور یافتند و خودروهای آتش نشانی با ریختن آب در فاضلاب قصد شستشوی کانال را داشتند اما گفته می شود همین مساله موجب انتشار گاز سمی شده است.

یکی دیگر از اهالی گفت: بر اساس شنیده ها سموم گیاهی ریخته شده در کانال فاضلاب چنانچه با آب مخلوط شود نوعی گاز سمی تولید می کند که مشکلات زیادی را برای تنفس کنندگان آن بوجود می آورد.

او که از معرفی خود خودداری کرد گفت: به نظر من مسوولانی که در مرحله نخست انتشار بوی بد بدون مطالعه و بررسی دقیق، خودسرانه اقدام به ریختن آب در کانال کرده و باعث انتشار بیشتر این گاز در محدوده مسکونی شدند باید پاسخگو باشند.

پیش از این برخی مسوولان از جمله فرماندار زاهدان در گفت وگو با رسانه ها گفته بود: یک کارگر شرکت خصوصی بدون اطلاع، اقدام به ریختن سموم گیاهی تاریخ مصرف گذشته در کانال فاضلاب کرده است که عامل این حادثه نیز شناسایی و دستگیر شده است.

رییس مرکز مدیریت بحران و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: حدود ۱۳۰ نفر از ساکنان محدوده شمالی شهر زاهدان به علت استنشاق گاز سمی به بیمارستانهای علی بن ابیطالب (ع) و بوعلی زاهدان انتقال یافتند.

منبع

0 thoughts on “نشت گاز سمی٬ ۱۰۹مدرسه در زاهدان را تعطیل کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *