فیلتر ممنوع!

مسعود شمس نژاد، وکیل کرد برای اجرای حکمش به زندان منتقل شد

slideshow2

یک فعال حقوق بشر کرد به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت، مسعود شمس نژاد، وکیل شناخته شده کرد روز ۲۷ مهرماه در پی احضاریه ای برای اجرای حکم ۴ ماه حبس به دادگاه انقلاب ارومیه احضار شده  و از آنجا به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است. با این حال این وکیل به جای انتقال به بند زندانیان سیاسی به بند زندانیان جرایم قتل و مواد مخدر برده شده است.

به گفته این فعال حقوق بشر، خانواده مسعود شمس نژاد نگران وضعیت او در بند زندانیان جرایم خطرناک هستند و خواستار انتقال این وکیل به بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه که مطابق با اتهام او است، هستند.

مسعود شمس نژاد، وکیل دادگستری، استاد سابق دانشگاه آزاد و پیام نور که وکالت زندانیان سیاسی محکوم به اعدام مانند حبیب الله گلپری پور، علی افشاری و رزگار افشاری را به عهده داشت در تاریخ  ۱۹ اردبیهشت ماه ۱۳۹۲ به اتهام عضویت در گروه های معارض نظام (احزاب کردی) بازداشت و به بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات ارومیه و پس از مدتی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این وکیل در ۲۲ خرداد ماه همان سال با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

مسعود شمس نژاد به دو اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق  مصاحبه با رسانه های کردی زبان خارج از کشور، انتشار مطالب و اخبار کذب و اتهام عضویت در گروه های معارض متهم شد. او در نهایت  در تاریخ ۲۸ اردبیهشت ۱۳۹۲ در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخلو به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۴ ماه حبس محکوم شد و برای اتهام عضویت در گروه های معارض نظام مورد منع تعقیب قرار گرفت.

 این حکم شهریور ماه ۱۳۹۲ در شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی عینا تایید و قطعی شد.

این وکیل یکبار در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۰ ثبت نام کرد اما به اتهام هواداری از احزاب کرد رد صلاحیت شد. او بار دیگر در سال ۱۳۹۲ برای انتخابات شورای شهر ارومیه ثبت نامه کرد که دوباره رد صلاحیت شد.

منبع

0 thoughts on “مسعود شمس نژاد، وکیل کرد برای اجرای حکمش به زندان منتقل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *