فیلتر ممنوع!

هشداردوعضوکنگره آمریکا درباره عدم حمایت شبکه صدای آمریکا ازحقوق بشردرایران

دوعضو کنگره آمریکا، نگرانی خود را از نوع پوشش خبری شبکه صدای امریکای فارسی،(VOA-PNN) از موارد نقض حقوق بشر در ایران اعلام کردند و درنامه ای به آقای جان کری، وزیر امور خارجه امریکا، درخواست رسیدگی کردند.

congress-complainVOA-saham-news-304x400

به گزارش سحام، دراین نامه که روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۳، منتشرشده است و تصویر آن دراختیار حلقه نیوز قرارگرفته است، دونماینده کنگره به نام‌های دانا روهرابوچر و استیو کوهِن، اعلام کردند که شبکه صدای آمریکای فارسی که قراربوده ازطریق اخبار و اطلاعات هدفمند، برای گسترش آزادی و دموکراسی درایران تلاش‌کند، نه تنها به مردمی که نیازمند حقوق بشرهستند کمک چندانی نکرده است، بلکه شاید به حقوق بشر در ایران نیز صدمه هایی وارد کرده است.

درقسمتی دیگری از این نامه آمده است که تنها درسال اول ریاست جمهوری حسن روحانی، بیش از۹۰۰ اعدام صورت گرفته است که تنها تعداد کمی از این اعدام ها دراین شبکه منعکس شده است.

این دوعضو کنگره درانتهای نامه خاطرنشان کردند که شبکه صدای امریکای فارسی(VOA-PNN) باید منعکس کننده ی نظرات و ارزش‌های ایالات متحده آمریکا باشد. همچنین درخواست آنها ازجان کری، رسیدگی به ضعف مدیریت، کارکنان و محتوای این شبکه می باشد.

لازم به ذکر است که صدای امریکا (VOA) یکی از بخش‌هایی است که زیرنظر دولت ایالات متحده آمریکا اداره می شود. صدای امریکا به ۴۵ زبان دنیا برنامه داشته و بودجه اختصاص داده شده به کل این شبکه در سال ۲۰۱۳ میلادی، بالغ بر ۱۹۶.۴ میلیون دلار بوده است.

0 thoughts on “هشداردوعضوکنگره آمریکا درباره عدم حمایت شبکه صدای آمریکا ازحقوق بشردرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *