فیلتر ممنوع!

تشدید بیماری مصطفی دانشجو را به اغما برد

مصطفی دانشجو، وکیل محبوس دراویش گنابادی در زندان اوین که به دلیل کم کاری ریه و عارضه آریتمی قلبی بیهوش شده بود، ساعتی پیش از بهداری اوین به بند ۸ آن زندان بازگردانده شد.

mostafadaneshju

 علت بیهوشی این وکیل دادگستری که چهارمین سال از حبس هفت ساله و نیمه خود را می‌گذراند، تشدید بیماری قلبی و ریوی ناشی از اعتصاب غذای ۳۰ روزه و شرایط بد محل حبس عنوان شده است.

بهداری اوین در درمان سرپایی این درویش گنابادی که به گفته پزشکان متخصص از بیماری قلبی ناشی از کاهش حجم ریه رنج می‌برد، تنها به اکسیژن و نوار قلب اکتفا کرده و ساعتی پیش او را به بند بازگردانده‌اند.

آقای دانشجو در ۲۸ مردادماه، پس از آنکه افشین کرم‌پور، دیگر درویش زندانی، با دستور ناگهانی دادستان تهران و هنگام گذراندن دوره درمانی از بیمارستان شهدای تجریش به بند ۴ اوین انتقال یافت، در حرکتی اعتراضی خواهان قطع درمان و بازگشت به زندان شد.

تیم پزشکی آقای دانشجو که مخالفت خود را با بازگشت این وکیل دادگستری به زندان اعلام کرده بودند، در نامه‌ای متذکر شده بودند که این زندانی باید هر ۱۵ روز یک بار مورد معاینه قرار گیرد.

آقای دانشجو اینک در یک اتاق ۲۵ نفره با سقفی کوتاه محبوس بوده و پس از بازگشت از بیمارستان به زندان، بار‌ها به عارضه بیهوشی ناشی از کم کاری ریه و ضعف شدید جسمی دچار شده است. وی در جریان اعتصاب غذای سی روزه دراویش گنابادی زندان‌های اوین تهران و زندان شیراز به اعتصاب دارو نیز مبادرت کرده بود که همین امر سلامت جسمی او را در معرض خطرهای جدی تری قرار داد.

یادآور می‌شود در اسناد درمانی آقای دانشجو تاکید شده است که این وکیل زندانی باید دوره بازتوانی ریوی و قلبی را در مرکز قلب بگذرانند اما مقامات قضایی با انتقال او به مرکز قلب تهران موافقت نکردند.

0 thoughts on “تشدید بیماری مصطفی دانشجو را به اغما برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *