فیلتر ممنوع!

فشار بر خانواده عطاءالله رضوانی برای قبول مختومه اعلام کردن پرونده

مسئولان قضائی بر خانواده شهروند بهایی که در بندرعباس به قتل رسید فشار میاورند تا قبول کنند پرونده بسته شود.

timthumb

با گذشت سیزده ماه از قتل عطاءالله رضوانی شهروند بهایی ساکن بندرعباس، روز سه شنبه ۲۲ مهر ماه خانواده رضوانی به همراه وکیل پرونده به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس احضار شدند و امانی (بازپرس پرونده) به ایشان اظهار می‌دارد که تاکنون هیچ سرنخ از جریان قتل عطاءالله رضوانی پیدا نشده و این پرونده راه به جایی نخواهد برد.

امانی به خانواده رضوانی توصیه می‌کند که از بیت المال دیه دریافت کنند تا پرونده بسته شود. لازم به ذکر است طبق قوانین جمهوری اسلامی اگر جسدی در معابر یا اماکن عمومی پیدا شود و قاتل یا قاتلین فرد متوفی پیدا نشود اولیای دم می‌توانند از بیت المال دیه دریافت کنند.

خانواده رضوانی این پیشنهاد را نمی‌پذیرند و خواستار پیگیری وضعیت پرونده می‌شوند. ولی بازپرس پرونده اصرار می‌کند که اگر دلیلی بر وقوع قتل توسط فرد یا افرادی دارید از آن‌ها شکایت کنید و در غیر اینصورت نمی‌توان پرونده را پیگیری کرد.

در ادامه، امانی به کریم (کارگر افغانی که آخرین نفر بوده که عطاءالله رضوانی را در روز قتل دیده و حدود ۱۱ ماه است که مفقود اثر شده) اشاره می‌کند و اظهار می‌دارد که فرد مزبور قصد فرار به سوریه را داشته که توسط ماموران مرزی دستگیر و به افغانستان فرستاده می‌شود. این اظهارات در حالی بیان می‌شود که چندی قبل، رضایی (افسر مسئول پرونده) به خانواده رضوانی گفته است که کریم را پیدا کرده و در شیراز است فقط منتظر حکم است تا او را دستگیر کند.

لازم به ذکر است، امانی پس از اظهاراتش قصد داشته تا از خانواده رضوانی امضا بگیرد که هیچ شکایتی از کریم ندارند. که خانواده رضوانی از امضاء خودداری می‌کنند.

همچنین در روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه، نامه‌ای از شعبه دوم دادسرای بندرعباس به درب منزل خانواده رضوانی آمده که در آن از کوروش رضوانی (پسر عطاءالله رضوانی و شاکی پرونده) خواسته شده که ظرف مدت یک هفته، چنانچه دلیلی بر وقوع قتل توسط فرد یا افرادی را دارد به شعبه مذکور ارائه دهد.

منبع

0 thoughts on “فشار بر خانواده عطاءالله رضوانی برای قبول مختومه اعلام کردن پرونده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *