فیلتر ممنوع!

بازداشت یک سردار بازنشسته سپاه به علت نقل گفته‌های امام درباره هاشمی

 یک سردار بازنشسته سپاه که از افتخارآفرینان دوران دفاع مقدس بوده، به جرم نقل خاطره ای از امام خمینی(س) در تمجید از آیت الله هاشمی، از سوی نزدیکان مصباح یزدی تهدید و سپس برای مدتی بازداشت شده است.

org-z141330078912739d830020a8a358d9668048739877290fe536

سردار محمدرضا جعفری که ۹۰ ماه سابقه جبهه دارد، پس از آنکه در دیدار رزمندگان با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، خاطره ای از رهبر کبیر انقلاب اسلامی را نقل کرده، بدین خاطر مورد تهدید قرار گرفته و سپس از سوی نهادی نامشخص بازداشت شده است.

این رزمنده دفاع مقدس که به علت هدف قرار دادن یک فروند هلی کوپتر عراقی با تیربار گرینوف در منطقه عملیاتی شلمچه مورد تشویق فرماندهان جنگ قرار می گیرد، پس از آنکه به این خاطر از هاشمی به عنوان جانشین فرمانده کل قوا نشان شهامت دریافت می کند، به دیدار امام خمینی(س) می رود.

او در دیدار ماه قبل خود با هاشمی، سخنان امام در آن دیدار خصوصی را در جمع نقل کرده که در سایت آیت الله هاشمی نیز منعکس شده است. امام به وی گفته بود: «الحمدالله آقای هاشمی که به شما لوح افتخار و شجاعت داده است، کاری خوب کرده اند و به رزمندگان بگوئید من به آقای هاشمی اعتماد کامل دارم و آقای هاشمی از من هم برای این نظام و انقلاب دلسوزتر است ، ایشان هم اداره سیاسی جنگ و هم اداره نظامی جنگ را بر عهده دارند و کسی غیر از ایشان نمی تواند این مسئولیت مهم را عهده دار باشند و من ایشان را همیشه دعا می کنم.»

اما نقل این اظهارات در رسانه ها، خشم مصباح یزدی و نزدیکان وی را به دنبال داشته است؛ به طوری که او گفته است با نقل خاطره این رزمنده «مثل این است که به او موشک شلیک شده است»!

غلامعلی رجایی، از مشاوران هاشمی رفسنجانی، با نگارش مطلبی در وبلاگ خود، بدون ذکر نام مصباح یزدی، خبر داده که سردار جعفری گفته «اطرافیان آقایی! در قم او را به خاطر این نقل خاطره تهدید به دستگیری و زندان کرده اند.» وی از قول جعفری نوشته که «آن آقا گفته با این خاطره مثل این است که به او موشک شلیک شده است.»

رجایی یادآور شده که «می گفت می خواهند او را دستگیر کنند. به او گفتم نگران نباش برای یک خاطره که تو را زندان نمی کنند. گفت نه تهدید شده به زندان. به او گفتم چه کسی یا نهادی از تو شکایت کرده و جرم تو چیست؟ به او گفتم به نظرم می خواهند تو را بترسانند. چیزی نگفت. با اصرار از من خواست خبر دستگیری اش را به آقای هاشمی بدهم. به او گفتم نقل خاطره شخصی که احضار و زندان ندارد لابد می خواسته اند تو را بترسانند، بعد گفتم حرف حق زدن هزینه دارد و باید زد. گفت من از جوانی ام دارم مقاومت می کنم و اهل عقب نشینی نیستم.»

اما در همین فاصله، با وجود آنکه فیلم برنامه دیدار رزمندگان با هاشمی موجود است، سایت «بی باک نیوز» متعلق به هواداران مصباح یزدی در قم به تکذیب این خاطره، آن هم از قول گوینده آن پرداخت و از قول وی نوشت: «بنده سالها در دفاع مقدس بوده ام و از حدود یک ماه پیش هم خارج از کشور بوده ام که تازه از سفر آمده ام و چنین مطلبی از قول من صحت ندارد… این موضوع کذب را از طریق مراکز قضائی پیگیری خواهم کرد.»

غلامعلی رجایی گزارش داده که با اظهار تعجب از این تکذیبیه، آن هم از زبان فردی که می گفته بیان این خاطره را انجام وظیفه و «جهاد در راه خدا» می داند، به او پیامک فرستاده و یک روز بعد جوابی از تلفن همراه سردار جعفری دریافت کرده با این مضمون که «جعفری را بردند».

وی همچنین خبر داده که دو روز بعد از همان تلفن همراه، پیامکی مبنی بر آزادی جعفری دریافت می کند و در نهایت او تصریح می کند که «اصلا این تکذیبیه کار من نبود»!

منبع

0 thoughts on “بازداشت یک سردار بازنشسته سپاه به علت نقل گفته‌های امام درباره هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *