فیلتر ممنوع!

حقوق تیرماه کارگران معدن سنگرود سرانجام پرداخت شد

بخشی از مطالبات حقوقی کارگران معدن زغال سنگ سنگرود (البرز غربی) در استان گیلان که مربوط به حقوق تیرماه می‌شد سرانجام پرداخت شد.

timthumb

به گزارش هرانا، «مرتضی نیک‌پور» رئیس نهاد صنفی کارگران معدن سنگرود با اعلام این خبر به ایلنا گفت: پس از بازگشت کارگران معترض معدن سنگرود از تهران بالاخره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مدیر عامل معدن سنگرود را مکلف به پرداخت مبلغ یک میلیون تومان از مجموع سه ماه حقوق معوقه کارگران کرد.

او گفت: در مجموع ۳۲۱ کارگر معدن سنگرود سه ماه از حقوق ماهای تیر، مرداد و شهریور را دریافت نکرده بودند که اکنون حقوق تیرماه تسویه شده و دو ماه از معوقات حقوقی کارگران باقی مانده است.

رئیس شورای اسلامی کارگران معدن سنگرود دلیل اعتراضات کارگران این معدن را بی‌توجهی کارفرما به پرداخت معوقات حقوقی کارگران و انحلال غیر قانونی معدن دانست و درباره وضعیت انحلال معدن سنگرود اظهار داشت: به نظر می‌رسد پس از پرداخت حقوق، موضوع لغو انحلال معدن نیز در روزهای آینده اعلام شود.

نیک‌پور با بیان اینکه نمایندگان کارگران معدن سنگرود صبح روز پنج شنبه (۱۰ مهر) با معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مدیر حراست این مجموعه و معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در تهران تشکیل جلسه دادند افزود: طرفین در این جلسه تصمیم گرفته‌اند مذاکرات را روز دوشنبه – بعد از تعطیلات عید قربان – از سر بگیرند.

او گفت: سازمان تامین اجتماعی از ما خواسته است روز دوشنبه اسامی کارگران این واحد تولیدی را همراه با سوابق و سایر اسناد بیمه‌ایشان برای بررسی وضعیت بازنشستگی به این سازمان تحویل دهیم.

به گفته نماینده کارگران، وزارت خانه‌های اقتصاد و کار و همچنین سازمانهای خصوصی سازی، توسعه معادن و تامین اجتماعی موافقت خود را در حضور کارگران درباره لغو انحلال معدن سنگرود اعلام کرده است.

گفتنی است ۲۸۰ نفز از کارگران معدن سنگرود پس از اقامت چهار روزه در تهران روز چهارشنبه (۸ مهر) بعد از برگزاری تجمعاتی اعتراضی در مقابل وزارت کار، سازمان توسعه و نوسازی معادن و مجلس به شهرشان بازگشته‌اند و اکنون نمایندگان آنان برای پی‌گیری مذاکرات در تهران حضور دارند.

منبع

0 thoughts on “حقوق تیرماه کارگران معدن سنگرود سرانجام پرداخت شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.