فیلتر ممنوع!

اعتصاب غذای غنچه قوامی در اوین

غنچه قوامی پس از ۱۰۰ روز بازداشت موقت، در اعتراض به بلاتکلیفی خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش وب‌سایت کلمه، خانم قوامی که از بازداشت شدگان روز مسابقه والیبال ایران و ایتالیا در روز سی ام خرداد است و از نهم تیرماه بی وقفه در بازداشت است، از روز چهارشنبه نهم مهرماه اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

Ghoncheh-Ghavami-saham-news-450x256

او که از مدت ها قبل بازجویی نداشته است، هنوز در بازداشت موقت به سر می‌برد واین درحالی است که پرونده وی در مرحله بازپرسی و دادسرا تکمیل و برای محاکمه به دادگاه ارسال شده اما هنوز زمان محاکمه وی تعیین نشده است.

مادرغنچه قوامی دیروز در فیس‌بوک خود نوشت که پس از ۱۹ روز ممنوع الملاقاتی، توانسته دخترش را ببیند و خبردارشده که درهمین مدت شخصی به نام«دهلوی»وارد زندان شده و سعی کرده خانم قوامی را برای عزل وکیلش آقای علیزاده طباطبایی و جایگزینی خودش راضی کند!

خانم قوامی که روز سی ام خردادماه گذشته برای تماشای بازی والیبال ایران و ایتالیا در مقابل ورزشگاه آزادی حضور یافته بود، به همراه جمع دیگری از زنان دستگیر و به بازداشت‌گاه وزرا منتقل شد.

او که همانند بقیه زنان متقاضی حضور درسالن مسابقات والیبال، درهمان روز با اخذ تعهد و توقیف وسایل شخصی‌اش آزاد شده بود، وقتی در روز۹ تیر برای پس گرفتن لوازم شخصی‌اش به بازداشت‌گاه وزرا مراجعه کرد، بار دیگر بازداشت و به یکی از بندهای امنیت زندان اوین منتقل شد.

ماموران درهمان روز منزل این دختر ۲۵ ساله را نیز تفتیش کردند و او از آن زمان تا امروز هم‌چنان در بازداشت به سر می برد.

سخنگوی قوه قضاییه چندی پیش ادعا کرد که پرونده غنچه قوامی ربطی به موضوع ورزش ندارد، هر چند که در یک نقطه مربوط به این امر صورت گرفته باشد.

منبع

0 thoughts on “اعتصاب غذای غنچه قوامی در اوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *