فیلتر ممنوع!

تهدید یک نماینده مجلس به بستن جاده شمال!

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از آن چه که بی تفاوتی نسبت به تکمیل آزادراه تهران – شمال نامید، گفت : اگر لازم باشد با عذرخواهی از مردم ایران در این محور فقط اهالی بومی اجازه تردد خواهند داشت.

98af2__IMAGE634786496310023980

به گزارش سحام به نقل ازایرنا،«قاسم احمدی» روز پنج‌شنبه درجلسه شورای اداری شهرستان چالوس، افزود: چند روز پیش یکی از مسوولان وزارت راه و شهرسازی درمصاحبه‌ای اعلام کرد با توجه به راه‌اندازی قطعه چهارم و قطعه یک آزادراه تهران – شمال، کن تا شهرستانک نیز تکمیل خواهد شد و قطعات دوم و سوم را نمی‌توانیم تکمیل کنیم چون نیاز به یکصدهزارمیلیارد ریال اعتبار دارد.

وی ادامه داد: این مسوول وزارت راه و شهرسازی گفته که«اگرمحورهراز و فیروزکوه با هزینه کمتر و زودترچهاربانده شود، ۴۰ درصداز ترافیک جاده چالوس کاسته خواهد شد.»این مسئول این آمار را از کجا آورده است و چرا با صحبت غیرکارشناسی خود با زندگی مردم بازی می کند؟

احمدی گفت: ابر پروژه آزادراه تهران – شمال که درسال ۵۲ یعنی بیش از چهل سال پیش مطالعات آن صورت گرفته وازسال ۷۵ تاکنون چندین رییس جمهوری و۱۰ وزیر به خود دیده است، چطور به یک‌باره به این سرنوشت دچار می‌شود؟ این نماینده مجلس تاکید کرد: اگرشرایط به این صورت باشد ما نیزاز مردم عزیزایران عذر می‌خواهیم وجاده را فقط برای تردد اهالی بومی باز خواهیم گذاشت و دراین هفته به کمیسیون عمران اعلام کردم که طرح سوال از وزیر راه وشهرسازی بگذارند و پاسخ دهند که این سخنان چه مفهومی دارد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت درمجلس گفت: به جای این‌که به دنبال راه‌کار مناسب برای اجرای این ابر پروژه باشیم، نباید صورت مساله را پاک کنیم. آیا مردم مازندران این قدر مظلوم هستند که قطعه یک این آزادراه را از کن تا شهرستانک برای کاهش بار ترافیکی محورکرج – قزوین نه برای آسایش مردم مازندران، انجام می‌دهند.

وی افزود: ما ازاستاندار و نماینده ولی فقیه دراستان انتظار موضع‌گیری درباره با تکمیل آزادراه تهران – شمال داریم تا هرچه زودتر این مشکل که موجب می‌شود سفر سه ساعته به ۲۱ ساعت تبدیل شود، برطرف شود.

احمدی ادامه داد: چند روز پیش از کجور تا دوآب بیش از پنج کیلومتر ترافیک بود و مسیر مرزن آباد به کلاردشت نیز مسدود شده بود و اهالی روستاهای منطقه نمی‌توانند در روزهای پایانی هفته تردد کنند. وی با اشاره به انبوه گردشگران خارجی که از این مسیر تردد می‌کنند، گفت: این ابر پروژه فرا ملی است نه ملی و نباید سهل‌انگاری شود و از طرفی دیگر نیز تا تکمیل این آزادراه بهتر است جاده چالوس به عنوان چهارمین جاده زیبای دنیا تعریض شود.

احمدی با اشاره به اهمیت نشست نیویورک ابراز امیدواری کرد با توجه به مهم بودن تعامل با دنیا که باید با پایداری بر اصول و ارزش‌های انقلابی باشد، تصمیمات این نشست به سود مردم مسلمان منطقه و به ویژه ایران اسلامی باشد.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به بررسی طرح مالیات‌های مستقیم در مجلس، گفت: باید وابستگی به نفت کاهش و بودجه کشور از مالیات تامین شود، ولی در این راستا باید طوری حرکت کرد که هرشخص بر اساس درآمدی که دارد مالیات دهد، نه فقط از کارمندان مالیات دریافت و افرادی که درآمدهای کلان دارند حتی به اندازه یک کارمند مالیات پرداخت نکنند.

منبع

0 thoughts on “تهدید یک نماینده مجلس به بستن جاده شمال!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *